Todor Jandrić: Nisam ni primetio koliko je bilo odbrana...
Nisam ni primetio koliko sam šuteva zaustavio, nisam znao ni da smo samo dva gola primili u poslednjih 15 minuta, razmišao sam kako da stignemo protivnika – kaže čuvar mreže Šapčana

U pobedi Metaloplastike nad moskovskim Spartakom, u četvrtak uveče, najjači utisak su blistavi Todor Jandrić među stativama i silovit finiš šabačkog tima.
Ponosan je i šef struke Veselin Vuković na igru u drugom poluvremenu kako je i sam priznao posle meča.
Imponovala je sigurnost mladog golmana koji je intervencija razludeo i iskusnije članove Spartakove ekspedicije.
Sve to ulivalo je sigurnost ostatku ekipe, pa je Metaloplastika mogla da raširi krila preko Kljajića i Matičića.
– Svako ko se našao na terenu dao je svoj doprinos – skromno Todor Jandrić počinje razgovor.
– Iskreno, nisam ni primetio koliko je bilo odbrana, niti sam razmišljao o tome. Nisam znao ni da smo samo dva gola primili u poslednjih četvrt sata utakmice. Trudio sam se da da ostanem koncentrisan na dešavanja na terenu, da stignemo rezultatski zaostatak koji je u nekom momentu bio i četiri gola i uspeli smo.
Bila je to druga pobeda Šapčana u SEHA ligi ove sezone, posle Meškova pao je i Spartak u Zorki...
– Ispalo je super na kraju. Znali smo da možemo, publika je to osetila. Tako je trebalo i u Moskvi da igramo... Pobeda nas je digla, dala nam samopouzdanje...
U prvom poluvremenu, osim u prvih desetak minuta, imali ste mnogo problema, Ilja Rjabov je na crti napravio mnogo problema, niste uspevali ni da prekinete tu vezu sa Derevenjem i Vinogradovom, u napadu je takođe nedostajalo koncentracije?
– Prvo poluvreme smo odigrali lošije, realizacija nam nije bila dobra, njihov golman je pohvatao neke šuteve. Nismo mogli ni da rešimo pivotmena. Kad smo u drugom poluvremenu sve to malo složili, uspeli smo i da prekorenemo rezultat. Moram da pohvalim i učinak mog kolege Bomaštara u prvom poluvremenu što nismo koristili u napadu.
Skinuli ste dva sedmerca, sa krila uštopovali nekoliko puta preiskusnog Dmitrija Kovaljova u drugom poluvremenu?
– Išao sam na osećaj, znao sam kako šutira iz tih situacija i tako sam i reagovao, na sedmercu sam ga „čekao”. Kamo sreće da ovako ide na svakoj utakmici. Međutim, ovo je pobeda tima, svako je utkao deo sebe u ovu pobedu , od odbrane, važnih golova Gojkovića, Uroša Todorovića, Aleksa Kljajić i Viktor Matičić su bili odlični, pogađali kontre, sedmerce, sa pozicija – hvali saigrače ovaj rođeni Novosađanin poreklom iz Obrovca kraj Bačke Palanke.