Železničar bljesnuo u Skoplju, iako je pola meča odigrao bez najboljeg igrača (VIDEO)

8

Metalurg – Železničar 29:30 (13:16)

Skoplje - Dvorana: Autokomanda. Gledalaca: 300. Sudije: Stark i Romer (Rumunija). Sedmerci: Metalurg 9 (9), Železničar 4 (4). Isključenja: Metalurg 6, Železničar 8 minuta. Crveni karton: Predrag Vejin (Železničar) u 30. minutu. Semafor: 2:0 (3), 3:4 (7), 7:7 (13), 8:11 (19), 12.16 (29), 16:22 (38), 18:23 (41), 22:24 (46), 24:27 (53), 28:30 (58).

METALURG: Jagurinovski, Lazarevski, Dimitrioski 2, Tokić 4, Tomovski (11 odbrana), Tankoski 4, Serafimov 9 (9), Danilovski, Mladenović, Velkovski 1, Milićević 1, Dodić, Mađovski, Stojanović 2, Arsenovski 1. Trener: Danilo Brestovac.

ŽELEZNIČAR 1949: Migaljević (5 odbrana), Milovanović 1, Potkonjak, Sretenović 4, Mađar, Vejin 8, Lazić, Milosavljević, Živković 4, Stošić, Spasić 6 (4), Marković 2, Jevtić 2, Damjanović 1, Kljajić 2, Pavlović. Trener: Veselin Vujović.

Železničar je u Skoplju vezao drugi trijumf u regionalnom takmičenju.

Predrag Vejin je odradio maestralno poluvreme, iz devet šuteva postigao je osam pogodaka, polovinu njegovog tima, ali je tik pred odlazak na odmor, posle nesmotrenog starta, dobio crveni karton.

To što im se najbolji igrač do tad preselio na tribine, nije negativno uticalo na tim Veselina Vujovića. U uvodnih osam minuta prvog poluvremena Nišlije su se, prvo preko dva vezana gola Markovića, potom Kljajića i Živkovića, odvojile na šest razlike.

Domaći tim je uspeo da između 41. i 46. minuta stigne na minus dva, u nastavku imao i nekoliko napada za „minus jedan”, ali nije imao snage da stigne rivala do kraja.