Јелић донео реми Панчевцима, Словенци разбили Војводину

20

Српски тимови и даље на зачељу регионалног такмичења, Динамо извукао бод, Горење убедљиво у Новом Саду против Војводине

Динамо (Па) - Татран Прешов 26:26 (12:14)

Панчево - Дворана: „Стрелиште“. Гледалаца: 700. Судије: Матија Губица и Борис Милошевић (Хрватска). Седмерци: Динамо 3 (2), Татран 3 (2). Искључења: Динамо 4, Татран 2 минута.

ДИНАМО (ПА): Жујовић 4 (2), Пилиповић 6, Радановић, Јелић 2, Мирковић 4, Јовановић, Петровић (4 одбране, 1 седмерац), Пралица 1, М. Павловић, Л. Павловић, Дистол, Баруџић 1, Славуљица, Радовановић (3 одбране), Шапоњић 4, Димитријевић 4. Тренер: Иван Петковић.

ТАТРАН ПРЕШОВ: Цвитковић, М. Шарпатаки, Хрстка 6 (1), Лапајне, Крок, Речичар, Криж, Урбан 5 (1), Пекар, Чип 3, Вучко 2, Абрамовић, Буторац, Касал 9, Чуприна (10 одбрана, 1 седмерац), Бабић 1. Тренер: Славко Голужа.

Играч утакмице: Михал Касал (Татран).

Семафор: 2:4 (10), 3:6 (14), 8:11 (21), 14:14 (34), 17:17 (41), 17:20 (44), 19:21 (47), 24:23 (54), 25:26 (59).

Панчевци су после три пораза у низу (два код куће), успели да извуку бод у свом Стрелишту.

У најнеизвеснијем мечу 14. кола одличан је био бивши играч Барселоне Михал Касал (девет голова), док су и овај пут као и недавно голмани Динама били лошији од гостујућих, сада су заједно имали седам одбрана.

Цео меч Панчевци су били у заостатку, истина не већем од три гола, а онда су шест минута пре краја голом Ивана Дмитријевића први пут успели да поведу (24:23).

Вучко и Чип постарали су се за експресан преокрет (24:25).

Минут пре краја словачки тим водио је 26:25, а онда је Веселин Јелић двадесетак секунди пре краја погодио за 26:26.

Тренер Татрана Славко Голужа узео је минут одмора, али гости нису успели у последњем нападу честито ни да припрете голману Динама Петровићу.

Војводина – Горење 27:39 (13:19)

Нови Сад - Дворана: „Слана бара“. Гледалаца: 950. Судије: Ђорђи Начевски и Славе Николов (Македонија). Седмерци: Војводина 2 (1), Горење 5 (4). Искључења: Војводина 4, Горење 6 минута.

ВОЈВОДИНА: Чагаљ 3, Остојић 2, Стојановић 1, Јелић (5 одбрана), Надовеза 5, Јовановић 3 (1), Вучковић 3, Ратковић, Трифковић 1, Станковић 3, Николић 3, Радичевић, Веркић (3 одбране), Бојанић, Грозданић 3, Радовић. Тренер: Касим Каменица.

ГОРЕЊЕ: Цехте 3, Мажеј, хасељић 4 (1), Овничек 4, Ферлин (9 одбрана, 1 седмерац), Гребенц 4, Стојнић 1 (1), Грмшек 1, Тоскић 2, Поточник 5, Голчар 6 (2), Вердинек 6, Клеч 2, Запоншек, Тајник, Пејовић 1. Тренер: Жељко Бабић.

Играч утакмице: Рок Голчар (Горење)

Семафор: 3:2 (9), 5:8 (17), 8:12 (21), 10:15 (25), 14:21 (31), 18:26 (39), 22:33 (49), 26:37 (58).

У Новом Саду све по старом, нови пораз Лала и останак на дну табеле.

Овај пут су пулени тренера Каменице кренули нешто боље, у 9. минуту голом Вучковића водили су 3:2, а онда су играчи из Велења серијом 3:0 преокренули (5:3) и то је била назнака краја.

До 18. минута Новосађани су имали релативно мали заостатак (7:9), а онда су гости кренули да праве разлику. До полувремена су већ имали +6, да би средином наставка она досегла двоцифрене размере (32:22).

Kоментари (20)

U Slanoj bari

Sa redarima nije bilo vise od 300 ljudi. To pokazuje kako rade i koliko ljudi voli njihov rad.

Blaugrana

Kako znas, kada ne volis Vosin rad, i ne gledas! Mnoge evropske velikane, ne gleda vise od 200 ljudi.

Ćićo

Pa koje to evropske velikane ne gleda vise od 200 ljudi?

Mićo

U Nemackoj preko 90% posecenosti na utakmicama.

Marko NS

Ko da ih gleda kad se unapred zna kako će proći,čim protivnik povede sa 3,4 gola oni se predaju bolje da nisu ni igrali ovde samo se brukaju

Mico

Pa u tome i jeste fora. Mozda bi neko pre dosao da gleda mec nase super lige. Gde bi ekipe bile podjednake, imalo bi zara. Njima je uspeh sto igraju sa drugim postavama Zagreba, Meskoova i Vardara, i izgube 10 razlike. I onda se kao hvale sto igraju sa velikanima. Ne vidim poentu svega. Ako nisi konkurentan barem malo. pa zasto se onda takmicis.

Mile

Sramota je i ovih 700 ljudi u Pancevu!!! Pa toliko ljudi dodje na svaku prvenstvenu utakmicu u Kostolcu, Pozegi, Sapcu...

Sasa

Ma kamo srece da je bilo 700... U Pancevu nije bilo vise od 350-450 gledalaca...

Ile

Toliko dodje na utakmice super B lige.

Lala

Cestitke Dinamu ali steta mogao je i pobediti.Takozvani ljubitelji i dusebriznici Dinama na celu sa kinezom zasto cutite?Napred DINAMO.

E moj sine

Ne znam ni ko je Kinez sto ga prozivate. Ali smesno je da se radujete bodu protiv Tatrana, koji nikad slabiju ekipu nije imao. Uostalom oni nikad nisu bili neka velika ekipa. Osvojili ste bod protiv prvaka Slovacke kuci i radujete se kao da ste pobedili Leven.

Zulko

Rade ili Kinez je covek koji je radio u Dinamu do pre par godina, ali ga je koliko znam napustio zbog nekih dugovanja prema njemu.Zato su sad kivni na njega svi iz Dinama i ubedjeni da on pise komentare na zurnalu, sto sigurno nije istina.Normalno bi bilo da je Dinamo posle njega posto je imao svee vise para angazovao trenere koji bi ostvarili neke dobre rezultate u mladjim kategorijama, ali sta reci kad je posle te vec pomenute generacije 96-og godista, najbolji rezultat ostvario Pantovic sa generacijom 98-og godista kada je bio cetvrti u Super ligi Vojvodine i plasirao se na Drzavno prvenstvo.On je najverovatnije oteran iz Dinama,iako je po svemu sudeci vrlo dobar trener.Turnir u Vespremu necu ni racunati jer je Dinamo tada pozvao igrace iz cele Srbije da igraju za njih.Od tog cetvrtog mesta Dinamo nema nikakav rezultat vredan pomena u mladjim kategorijama od petlica do starijih kadeta. Pozdrav iz Zrenjanina!