Jelić doneo remi Pančevcima, Slovenci razbili Vojvodinu

20

Srpski timovi i dalje na začelju regionalnog takmičenja, Dinamo izvukao bod, Gorenje ubedljivo u Novom Sadu protiv Vojvodine

Dinamo (Pa) - Tatran Prešov 26:26 (12:14)

Pančevo - Dvorana: „Strelište“. Gledalaca: 700. Sudije: Matija Gubica i Boris Milošević (Hrvatska). Sedmerci: Dinamo 3 (2), Tatran 3 (2). Isključenja: Dinamo 4, Tatran 2 minuta.

DINAMO (PA): Žujović 4 (2), Pilipović 6, Radanović, Jelić 2, Mirković 4, Jovanović, Petrović (4 odbrane, 1 sedmerac), Pralica 1, M. Pavlović, L. Pavlović, Distol, Barudžić 1, Slavuljica, Radovanović (3 odbrane), Šaponjić 4, Dimitrijević 4. Trener: Ivan Petković.

TATRAN PREŠOV: Cvitković, M. Šarpataki, Hrstka 6 (1), Lapajne, Krok, Rečičar, Križ, Urban 5 (1), Pekar, Čip 3, Vučko 2, Abramović, Butorac, Kasal 9, Čuprina (10 odbrana, 1 sedmerac), Babić 1. Trener: Slavko Goluža.

Igrač utakmice: Mihal Kasal (Tatran).

Semafor: 2:4 (10), 3:6 (14), 8:11 (21), 14:14 (34), 17:17 (41), 17:20 (44), 19:21 (47), 24:23 (54), 25:26 (59).

Pančevci su posle tri poraza u nizu (dva kod kuće), uspeli da izvuku bod u svom Strelištu.

U najneizvesnijem meču 14. kola odličan je bio bivši igrač Barselone Mihal Kasal (devet golova), dok su i ovaj put kao i nedavno golmani Dinama bili lošiji od gostujućih, sada su zajedno imali sedam odbrana.

Ceo meč Pančevci su bili u zaostatku, istina ne većem od tri gola, a onda su šest minuta pre kraja golom Ivana Dmitrijevića prvi put uspeli da povedu (24:23).

Vučko i Čip postarali su se za ekspresan preokret (24:25).

Minut pre kraja slovački tim vodio je 26:25, a onda je Veselin Jelić dvadesetak sekundi pre kraja pogodio za 26:26.

Trener Tatrana Slavko Goluža uzeo je minut odmora, ali gosti nisu uspeli u poslednjem napadu čestito ni da priprete golmanu Dinama Petroviću.

Vojvodina – Gorenje 27:39 (13:19)

Novi Sad - Dvorana: „Slana bara“. Gledalaca: 950. Sudije: Đorđi Načevski i Slave Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Vojvodina 2 (1), Gorenje 5 (4). Isključenja: Vojvodina 4, Gorenje 6 minuta.

VOJVODINA: Čagalj 3, Ostojić 2, Stojanović 1, Jelić (5 odbrana), Nadoveza 5, Jovanović 3 (1), Vučković 3, Ratković, Trifković 1, Stanković 3, Nikolić 3, Radičević, Verkić (3 odbrane), Bojanić, Grozdanić 3, Radović. Trener: Kasim Kamenica.

GORENJE: Cehte 3, Mažej, haseljić 4 (1), Ovniček 4, Ferlin (9 odbrana, 1 sedmerac), Grebenc 4, Stojnić 1 (1), Grmšek 1, Toskić 2, Potočnik 5, Golčar 6 (2), Verdinek 6, Kleč 2, Zaponšek, Tajnik, Pejović 1. Trener: Željko Babić.

Igrač utakmice: Rok Golčar (Gorenje)

Semafor: 3:2 (9), 5:8 (17), 8:12 (21), 10:15 (25), 14:21 (31), 18:26 (39), 22:33 (49), 26:37 (58).

U Novom Sadu sve po starom, novi poraz Lala i ostanak na dnu tabele.

Ovaj put su puleni trenera Kamenice krenuli nešto bolje, u 9. minutu golom Vučkovića vodili su 3:2, a onda su igrači iz Velenja serijom 3:0 preokrenuli (5:3) i to je bila naznaka kraja.

Do 18. minuta Novosađani su imali relativno mali zaostatak (7:9), a onda su gosti krenuli da prave razliku. Do poluvremena su već imali +6, da bi sredinom nastavka ona dosegla dvocifrene razmere (32:22).