Први тријумф Крагујевчана у Гаспром лиги

1

Крагујевчани су се први пут осладили у дебитантској сезони у Гаспром Јужни ток лиги пошто су од почетка до краја контролисали игру против Бањалучана

Раднички – Борац 29:27(17:14)
Дворана: Језеро. Гледалаца: 700. Судије: Митревски и Тодоровски (Македонија). Седмерци: Раднички 1 (0), Борац 3 (2). Искључења: Раднички 6, Борац 2 минута.
РАДНИЧКИ: Арсић (1 седмерац), Пралица 5, Продановић 4, Јанићијевић, Гуглета 3, Медурић, Мосић, Петровић (12 одбрана), Спасић 3, Радовановић 2, Милинчић, Томић, Шмигић, Босић 2, Рајичевић 3, Грбовић 7.
БОРАЦ: Јанковић 4, Вујовић, Тешић, Ђурић, Абаџић (15 одбрана, седмерац), Микић, Њежић, Хасељић, Безбрадица 2, Обрадовић 2, Тривунџа 4 (2), Челић 3, Шешић, Ћеранић 2, Ђукић 7, Николић 3.
Играч утакмице: Душан Петровић (Раднички)
Семафор: 0:2 (3), 4:2 (7), 10:6 (17), 11:9 (19), 14:10 (24), 15:13 (27), 19:14 (33), 20:16 (37), 21:20 (43), 23:20 (45), 23:22 (48), 27:23 (53).

Неефикасна бековска линија, па џаба и Абаџићевих 15 одбрана чети Игора Рађеновића и Александра Међедовића у Језеру.

Крагујевчани агилни у одбрани, али и са мање грешака у нападу већ од почетка су наговестили да нису вољни да устукну пред гостима славне прошлости.

Само два пута су дозволили слабост и то у другом полувремену, што су гости искористили па пришли на гол заостатка.

Прво у серији 4:1 између 37. и 43. минута. потом и пет минута касније када су преко искусног Ратка Николића који је пресекао једну лопту, стигли на 23:22, али било је то све од Бањалучана, будући да су се Крагујевчани врло брзо консолидовали, Петровић скинуо неколико лопти, а Грбовић, Спасић и Пралица се побринули за „плус пет“.

Већ тада је био решен победник у Језеру.