Slovenci sigurni u Pančevu, poraz Voše u Zagrebu

4

Dobar otpor Pančevaca Gorenju u punom „Strelištu“

Dinamo – Gorenje 27:29 (12:15)

PančevoDvorana: „Strelište“. Gledalaca: 1000. Sudije: Sedmerci: Dinamo 3(3), Gorenje 5(2). Isključenja: Dinamo 10, Gorenje 6 minuta.

DINAMO: Žujović 4, Pilipović 6, Bunjevčević 6, Radanović, Jelić 3, Mirković 4, Jovanović, Petrović, M. Pavlović, L. Pavlović, Distol, Barudžić 1, Slavuljica, Radovanović, Bandžuka 2, Šaponjić 1.

GORENJE: Čehte 5, Medved 2, Haseljić, Ovniček 3, Ferlin, Grebens 1, Toskić 5, Drobez, Potočnik 3, Goclar 7, Marković, Verdinekl 2, Klec, Zaponšek, Tajnik. Pejović 1.

Semafor: 3:3 (8), 5:3 (11), 8:10 (23), 10:13 (27), 16:17 (38), 20:23 (47), 25:26 (55), 26:28 (58)

Borbeno i snažno su Pančevci počeli meč protiv Gorenja i već posle nekoliko uvodnih minuta se videlo da će publika u Strelištu uživati u dobroj rukometnoj predstavi.

Imao je Dinamo vođstvo, gosti su stizali, a prvi put je domaći tim imao prednost od dva pogotka u 11. minutu kad je Bunjevčević pogodio za 5:3. Slovenci su došli do dva laka pogotka i brzo izjednačili, a onda je usledila igra gol za gol.

U 22. minutu gosti su prvi put poveli, a nedugo kasnije došli i od dva gola viška 8:10. Pokušavali su Pančevci da stignu rivala, ali su napravili nekoliko grešaka, što je omogućilo Gorenju da dođe do plus tri.

Do kraja prvog dela se vodila velika borba, ali su gosti, ipak, na odmor otišli sa tri gola viška – 12:15.

Već na startu drugog dela gosti su došli na plus četiri, a onda su Pančevci golovima Pilipovića i Bandžukića smanjili na 14:16. u 38. minutu Bunjevčević je pogodio za 16:17, ali onda je isledila serija gostiju, pa je brzo bilo 16:20.

Do kraja meča Slovenci su igrali koliko je bilo potrebno, dok je Dinamo uspeo dostojno da izgubi ovaj susret.