Почетна / Рукомет / Регионална лига

Словенци сигурни у Панчеву, пораз Воше у Загребу

Добар отпор Панчеваца Горењу у пуном „Стрелишту“

Динамо – Горење 27:29 (12:15)

ПанчевоДворана: „Стрелиште“. Гледалаца: 1000. Судије: Седмерци: Динамо 3(3), Горење 5(2). Искључења: Динамо 10, Горење 6 минута.

ДИНАМО: Жујовић 4, Пилиповић 6, Буњевчевић 6, Радановић, Јелић 3, Мирковић 4, Јовановић, Петровић, М. Павловић, Л. Павловић, Дистол, Баруџић 1, Славуљица, Радовановић, Банџука 2, Шапоњић 1.

ГОРЕЊЕ: Чехте 5, Медвед 2, Хасељић, Овничек 3, Ферлин, Гребенс 1, Тоскић 5, Дробез, Поточник 3, Гоцлар 7, Марковић, Вердинекл 2, Клец, Запоншек, Тајник. Пејовић 1.

Семафор: 3:3 (8), 5:3 (11), 8:10 (23), 10:13 (27), 16:17 (38), 20:23 (47), 25:26 (55), 26:28 (58)

Борбено и снажно су Панчевци почели меч против Горења и већ после неколико уводних минута се видело да ће публика у Стрелишту уживати у доброј рукометној представи.

Имао је Динамо вођство, гости су стизали, а први пут је домаћи тим имао предност од два поготка у 11. минуту кад је Буњевчевић погодио за 5:3. Словенци су дошли до два лака поготка и брзо изједначили, а онда је уследила игра гол за гол.

У 22. минуту гости су први пут повели, а недуго касније дошли и од два гола вишка 8:10. Покушавали су Панчевци да стигну ривала, али су направили неколико грешака, што је омогућило Горењу да дође до плус три.

До краја првог дела се водила велика борба, али су гости, ипак, на одмор отишли са три гола вишка – 12:15.

Већ на старту другог дела гости су дошли на плус четири, а онда су Панчевци головима Пилиповића и Банџукића смањили на 14:16. у 38. минуту Буњевчевић је погодио за 16:17, али онда је иследила серија гостију, па је брзо било 16:20.

До краја меча Словенци су играли колико је било потребно, док је Динамо успео достојно да изгуби овај сусрет.