Почетна / Рукомет / Регионална лига

СЕХА ЛИГА: Панчевци одолевали четрдесетак минута у Загребу

Добар отпор Динама још једном учеснику Лиге шамиона

ППД Загреб – Динамо 40:29 (18:17)

ЗагребДворана: „Сутинска врела“. Судије: Бацковић и Палачковић (Словенија). Седмерци: ППД Загреб 4 (3), Динамо 4 (3). Искључења: ППД Загреб 6, Динамо 6 минута.

ППД ЗАГРЕБ: Ж. Марковић 4 (2), Ереш 5, Марковчић 1, Лучин 1 (1), Божић Павлетић 6, Контерц 3, Јовић (3 одбране), Д. Марковић 1, Скок (9 одбрана, седмерац), Шушња 6, Валчић, Равнић 2, Хрстић 3, Рачић 1, Вуглач 5, Бичанић 2.

ДИНАМО: Жујовић 5, Пилиповић 7 (3), Буњевчевић 3, Стојановић 3, Јелић 4, Мирковић 3, Јовановић, Петровић (6 одбрана), М. Павловић, Л. Павловић, Дистол 1, Баруџић 1, Славуљица 1, Радовановић, Бандука 1, Шапоњић.

Играч утакмице: Јосип Божић Павлетић (ППД Загреб).

Семафор: 5:2 (6), 6:4 (8), 11:6 (12), 13:11 (18), 16:15 (25), 19:19 (33), 28:21 (42), 34:24 (51).

Панчевци су у Загребу одолевали четрдесетак минута. Пулени Ивана Петковића су пружили добар отпор још једном учеснику Лиге шампиона, али је искуство и рутина противника била пресудна.

Загрепчани после промене тренера, тријумфа пре само два дана против РНЛ у Лиги шампиона, у петак су после Динамовог изједначења на 19:19 се пренули и брзо довели ствари у ред, прво серијом 5:0, односно 9:2 за десетак минута наставка игре.

Панчевци су лошије отворили утакмицом, потом у два наврата стизали, па шуштали ривала да опет направи разлику ,да би пред крај првог дела игре пришли на гол предности у 25. минуту, а потом у 29. први пут стигли до изједначења.

Међутим у наставку нису имали снаге да одрже такав темпо.