Đer šampion Evrope, Lekić, Cvijić i Petrović bez titule

2

Tužan ples Vardarki – poslednji put na velikoj sceni, u petom pokušaju, nisu uspele da se popnu na krov Evrope, ostaju im samo suze, a bile su ponovo tako blizu...

Đer – Vardar 27:26 (20:20, 9:9)
Dvorana: Laslo Pap arena. Gledalaca: 12.000. Sudije: Šarlot i Žuli Bonaventura (Francuska). Sedmerci: Đer 6 (5), Vardar 5 (2). Isključenja: Đer 12, Vardar 8 minuta.
ĐER: Afentaler, Hansen 3, Mork, Gerbic 3, Pal, Oftedal 2, Amorim 6, Althaus, Grot 8, Broh 1, Fodor, Bodi 4, Puhalak, Kiš, Grimѕbo, Gonzales.
VARDAR: Radičević 4, Klikovac, Sazdovska, Kuznjecova 2, Lejno, Lazović 3, Penezić 3, Keramičeva, Čanadija 2, Susljina, Lakraber 3, Hmirova, Cvijić 1, Lekić 6, Petrović, Ristovska 2.

Srpski trio Andrea Lekić, Dragana Cvijić i Marija Petrović na kraju su ostale bez najprestižnijeg pehara na klupskom nivou.

Na drugoj strani Đer je postao prvi tim koji je uspeo da odbrani trofej od kako se igra fajnal-for, a njegov trener Ambroš Martin se na najlepši način oprostio od klupe mađarskog šampiona pre odlaska u Rostov.

Finalni meč, napet do poslednjeg momenta i rešen tek posle produžetaka kako i dolikuje jednom evropskom finalu.

Vardarke na kraju kao i prošle godine u suzama napuštaju Laslo Pap arenu, jednostavno im nije bilo suđeno.

Cvijić: Imale šansu, ali ne i sreće

Dragana Cvijić nije uspela da se domogne trećeg trofeja u Ligi šampiona, a posle meča , kao i sve Vardarke bila je tužna:

Borile smo se, imale šansu, ali ne i sreće. Teška utakmica. Šteta što nismo uspele... Ponosna sam na devojke, radile smo vredno cele sezone, ali nekad je potrebno i sreća da te pogleda. Lako je bilo Đeru da igra pred svojim navijačima, volela bih da dođu u Skoplje, pa da vidim da li bi odigrale isto.

Nisu Vardarke u uvodnih 15 minuta imale rešenje za odličnu odbranu Đera, ipak uspele su da se održe u egalu praktično do kraja.

U nastavku je Vardar bio konkretniji i posle pogodaka Kuznjecove i Cvijić stigao dva gola prednosti, ali je ubrzo stiglo isključenje za najboljeg pivota Lige šampiona tako da se Đer preko Hansen vratio (13:13).

Gerbic je iz penala dovela svoj tim u vođstvo, ali Penezić i Radičević uzvraćaju za novo izjednačenje 17:17.

U poslednjih pet minuta Oftedal pogađa, ali se onda budi Lazović posle 17. odbrane Lejno i na minut pre kraja Vardar je imao gol prednosti.

Lejno MVP, Neagu najbolji strelac

Za utehu Vardarkama je da na kraju svega imaju u svojim redovima najboljeg pivotmena Lige šampiona, Draganu Cvijić i najkorisnijeg igrača fajnal fora, fenomenalnu Amandin Lejno.

Kristina Neagu je drugi put u karijeri najbolji strelac elitnog takmičenja sa 109 golova.

Činilo se da su ipak blizu slavlja, a li Grot je nepogrešiva sa sedmerca. Izuzetno raspoložena Andrea Lekić majstorski pogađa za 20:19. Ostalo je još 20 sekundi, ali Amorim spasava Đer.

Prelomni momenat bio je kada je Đer sa sedmerca došao do plus dva, Vardar pogrešio u napadu i primio gol sa čovekom manje.

Vratila je Lazović na 26:24, Radičević odlično odreagovala, ukrala loptu i uposlila Čanadiju u kontri za 26:25.

Međutim, Eduarda Amorim je bila nezaustavljiva i praktično overila pobedu Mađarica.

Šutirala je Penezić, Kiš odbranila, potom je Lekićeva uspela 45 sekundi do kraja da primakne Vardarke na 27:26.

Đer je imao igračicu manje zbog isključenja Broh, Eva Kiš je odbranila šut Čanadžiji koju je lepo uposlila Lekićeva  i to je bio kraj snova o tituli Vardarki.