Ђер шампион Европе, Лекић, Цвијић и Петровић без титуле

2

Тужан плес Вардарки – последњи пут на великој сцени, у петом покушају, нису успеле да се попну на кров Европе, остају им само сузе, а биле су поново тако близу...

Ђер – Вардар 27:26 (20:20, 9:9)
Дворана: Ласло Пап арена. Гледалаца: 12.000. Судије: Шарлот и Жули Бонавентура (Француска). Седмерци: Ђер 6 (5), Вардар 5 (2). Искључења: Ђер 12, Вардар 8 минута.
ЂЕР: Афенталер, Хансен 3, Морк, Гербиц 3, Пал, Офтедал 2, Аморим 6, Алтхаус, Грот 8, Брох 1, Фодор, Боди 4, Пухалак, Киш, Гримѕбо, Гонзалес.
ВАРДАР: Радичевић 4, Кликовац, Саздовска, Кузњецова 2, Лејно, Лазовић 3, Пенезић 3, Керамичева, Чанадија 2, Сусљина, Лакрабер 3, Хмирова, Цвијић 1, Лекић 6, Петровић, Ристовска 2.

Српски трио Андреа Лекић, Драгана Цвијић и Марија Петровић на крају су остале без најпрестижнијег пехара на клупском нивоу.

На другој страни Ђер је постао први тим који је успео да одбрани трофеј од како се игра фајнал-фор, а његов тренер Амброш Мартин се на најлепши начин опростио од клупе мађарског шампиона пре одласка у Ростов.

Финални меч, напет до последњег момента и решен тек после продужетака како и доликује једном европском финалу.

Вардарке на крају као и прошле године у сузама напуштају Ласло Пап арену, једноставно им није било суђено.

Цвијић: Имале шансу, али не и среће

Драгана Цвијић није успела да се домогне трећег трофеја у Лиги шампиона, а после меча , као и све Вардарке била је тужна:

Бориле смо се, имале шансу, али не и среће. Тешка утакмица. Штета што нисмо успеле... Поносна сам на девојке, радиле смо вредно целе сезоне, али некад је потребно и срећа да те погледа. Лако је било Ђеру да игра пред својим навијачима, волела бих да дођу у Скопље, па да видим да ли би одиграле исто.

Нису Вардарке у уводних 15 минута имале решење за одличну одбрану Ђера, ипак успеле су да се одрже у егалу практично до краја.

У наставку је Вардар био конкретнији и после погодака Кузњецове и Цвијић стигао два гола предности, али је убрзо стигло искључење за најбољег пивота Лиге шампиона тако да се Ђер преко Хансен вратио (13:13).

Гербиц је из пенала довела свој тим у вођство, али Пенезић и Радичевић узвраћају за ново изједначење 17:17.

У последњих пет минута Офтедал погађа, али се онда буди Лазовић после 17. одбране Лејно и на минут пре краја Вардар је имао гол предности.

Лејно МВП, Неагу најбољи стрелац

За утеху Вардаркама је да на крају свега имају у својим редовима најбољег пивотмена Лиге шампиона, Драгану Цвијић и најкориснијег играча фајнал фора, феноменалну Амандин Лејно.

Кристина Неагу је други пут у каријери најбољи стрелац елитног такмичења са 109 голова.

Чинило се да су ипак близу славља, а ли Грот је непогрешива са седмерца. Изузетно расположена Андреа Лекић мајсторски погађа за 20:19. Остало је још 20 секунди, али Аморим спасава Ђер.

Преломни моменат био је када је Ђер са седмерца дошао до плус два, Вардар погрешио у нападу и примио гол са човеком мање.

Вратила је Лазовић на 26:24, Радичевић одлично одреаговала, украла лопту и упослила Чанадију у контри за 26:25.

Међутим, Едуарда Аморим је била незаустављива и практично оверила победу Мађарица.

Шутирала је Пенезић, Киш одбранила, потом је Лекићева успела 45 секунди до краја да примакне Вардарке на 27:26.

Ђер је имао играчицу мање због искључења Брох, Ева Киш је одбранила шут Чанаџији коју је лепо упослила Лекићева  и то је био крај снова о титули Вардарки.

Kоментари (2)

Zeljo

Velika je steta sto ekipa Vardara nije pobijedila ali kako se vidjelo od prvoga minuta one su u mec krenule nezainteresirano i bez imalo borbenosti za razliku od Djera koje su grizle a pogotovo u 2 poluvrijemenu.Odbrana Vardara je bila staticna a napad bez imalo ideja brzoplet te se moglo primjetiti da su htijele da se rijese lopte odmah a o tehnickim greskama ne treba pricati.Treneri Vardara takodjer nijesu imali niti malo energicnostida pokrenu nezainteresiranu ekipu.Pozdrav svima.

Атмосфера

Никад победничке атмосфере ако има негативаца у екипи па макар и да је негативац неки супер играч. Ђер састав ид победница по менталитету а Вардар скупљи и све остало али зна се ко шкрипи.... И свуда ће шкрипати.