Novosađani odradili posao, duplom pobedom prošli u drugo kolo Kupa EHF

17

Igrači Vojvodine plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija EHF Kupa, pošto su na startu drugog po snazi evropskom takmičenju bili bolji od grčkog Dukasa

Vojvodina – Dukas 26:24 (10:16)
Hala: SC „Slana bara“. Gledalaca: 300. Sudije: Manea i Iliesku (Rumunija). Sedmerci: Vojvodina 2 (2), Dukas 6 (4). Isključenja: Vojvodina 6, Dukas 4 minuta.
VOJVODINA: Jandrić (2 odbrane), Jelić (5 odbrana, sedmerac), Perović, Bojanić, Čagalj 1, Grozdanić 2, Jovanović 7, Milić, Nadoveza 3, Ostojić 2, Radović, Ratković 3, Stanković 2, Stojanović, Trifković 3(2), Vučković 3.
DUKAS: Babas (3 odbrane), Braudakis (4 odbrane), Apostolidis, Arapakopulos 3, Darsulan 3, Gercos 2, Kederis 6, Koliris, Moraitis, Dunis 5, Papapulis 1, Tobros, Zafeirakis, Živulović 4 (4).

Prvi susret je sve rešio, bilo je 20 razlike, pa je revanš bio samo puka formalnost za crveno-bele koje će u drugoj rundi kvalifikacija igrati sa švajcarskim Vnterturom.

Novosađani su nešto slabije ušli u revanš, ali opuštanje je bilo očekivano, zbog ogromne prednosti iz prvog duela.

Posle osam neefikasnih minuta, domaći trener Božo Rudić zatražio je tajm-aut kako bi probudio svoje pulene.

Prva odbrana golmana viđena je u 13. minutu susreta i Dukas je preko Živulovića i Dunisa poveo 10:4. Viđena je potpuno drugačija slika u odnosu na prvi meč, kada su Novosađani bili dobri u odbrani i trčali kontre.

Nije Voša imala ideju u napadu, tražio se višak, ali bez uspeha jer je grčka zona 6-0 dobro funkcionisala. Povećavali su gosti vođstvo preko Kederisa koji je za kratko vreme realizovao četiri kontranapada i doneo 13:5.

Menjao je Rudić golmane i mlađani Jelić je doneo elan svom timu, a Jovanović je s tri brza pogotka prekidao serije Dukasa. Ipak, na odmor se otišlo osetnom prednošću grčke ekipe od šest golova.

Novosađani su drugo poluvreme otvorili serijom 6:0, oslobodili se pritiska i umnogome sebi olakšali nastavak utakmice.

Brzo izjednačenje došlo je kao produkt bolje odbrane, a Milan Jovanović bio je nezaustavljiv u napadu, postigao je dva brza gola i asistirao Ratkoviću za (16:16).

Kad su se raspucali Ostojić i Ratković, Voša je preokrenula (21:19), a poslednjih 15 minuta susreta proteklo je u izjednačenoj igri, prošaranoj nešto slabijim potezima jer je igrače stigao umor.

Ipak, oba tima su želela pobedu prestiža i nju je srpski šampion izvojevao prvim golom Čagalja, u poslednjim sekundama.