Куп ЕХФ: Партизан против Бершема на „плус 11”

4

Партизан је демонстрирао сјајну игру у првом мечу трећег кола ЕХФ Купа над Бершемом – 33:22. Тако ће црно-бели наредни викенд у Луксембург путовати са предношћу од десет голова

Партизан – Бершем 33:22 (19:11)
Дворана: Бањица. Гледалаца: 1000. Седмерци: Партизан 3(3), Бершем 3(3). Искључења: Партизан 6, Бершем 4 минута.
ПАРТИЗАН: Драговић 1, Радовановић 2, Живковић 6, Писарић 2, Радивојевић 1, Варга, Стојановић 3, ивановић 2, Којадиновић 1, Зечевић, Чоловић, Мићић 3, Поповић 1, Максић 7, Петрић 4, Ђорђевић.
БЕРШЕМ: Лишкаи, Георген, Шнајдер, Шолтен 7, Вејер 2, Бонефукс, Мејерс, Цацо 7, Бритнер, Јунг, Ервачанин 2, Петерс, Бритнер 1, Шмале, Бил, Хофман 3.

Неизвесност на овом мечу је трајала свега десетак минута, а онда је Партизан направио серију 4:0 и стигао до плус шест у тринаестом минуту (8:2). Одлично је играо црно-бели тим, Немања Живковић и Алекса Максић су били расположени за лаке голове, док је и млади Стефан Петрић погађао баш кад је требало.

Уз велику подршку Гробара Партизан је играо лепо, борбено, напад је био течан, па како је меч одмицао тако је и предност тима из Хумске расла, да би екипа Ненада Максића на одмор отишла са великих осам голова предности.

У наставку меча Партизан је играо мало растерећеније што су гости знали да искористе и у неколико наврата смање предност, али не и да озбиљније угрозе гол црно-белих.

Ненад Максић је покушао тајм аутом да пробуди екипу и у томе је успео, јер су црно-бели вратили ону игру с почетка меча, били борбени, док је на голу одличан био искусни Срђан Ђорђевић.

Смањио је Бершен пред крај на седам разлике, али су Немања Живковић и Алекса Максић постигли брзе и лаке голове и вратили поново на плус десет. Са том разликом је утакмица и била завршена па ће црно-бели пут Луксембурга на реванш са десет голова предности.

Kоментари (4)

Pfc

Partizan ima najbolji tim u Srbiji, 20 igraca, drže tempo ko god da udje. Vojvodina zavisi od par igraca,Metaloplastiku ima veliki broj kvalitetni igraca ali igraju promenljivo.

....

Nije baš 20 ali 15 jeste.Treba dovesti jednog pivota i kad se oporavi Trnavac, Partizan će imati po 2 kvalitetna igrača na svakoj poziciji. Zenga je u 42 osetno bolji golman od duplo mlađeg Colovica. Odbrana je najveći problem, tu je Vojvodina i dalje u prednosti.

Kg

Odbrana Vojvodine samo kad im sudije dozvole da divljaju i onda pod kršem Verkić odbrani ono sto preživi. Mi smo vodili u NS i onda u 10 minuta nas prevrnuse sudije ne možeš da se opasuljis šta te snašlo. Šabac promenjiv ali mnogo jaka ekipa a protiv nas bili loši.