Teшко је тренирати без циља
До почетка такмичења на Олимпијским играма у престоници Јапанa преостало је још годину дана

Шта представља највећи проблем спортистима?
- Сви наши врхунски спортисти су у тренажном процесу, више или мање. Највећи проблем је што још увек нема јаких међународних такмичења. Федерације до краја године, или још увек немају календаре или је то неко крајње редуковано издање. У таквим условима није могуће темпирати форму, јер не знате за шта тренирате. Сви они раде то није спорно, у крајњем случају и спортистима је ово начин да се ментално склоне од свега овог што је епидемија донела - рекао је Дамир Штајнер.
Део ваших обавеза је и обилазак борилишта и села пре почетка?
- Иако је пракса да састанак шефова мисија буде годину пре Игара, сад ћемо имати у октобру. Биће то први онлајн састанак. Међутим, најављено је да ћемо у фебруару моћи да отпутујемо у Јапан и да се на лицу места уверимо како све функционише.
Једно од горућих питања било је и олимпијско село. Ти објекти су били унапред продати?
- Домаћини су успели да задрже тај комплекс још годину дана. Не знам каква је финансијска позадина договора, али је сигурно да су у питању додатни трошкови.
Колико је ова ситуација утицала на домаће олимпијце?
- Пре избијања пандемије имали смо 63 квалификована олимпијца. Пројекција броја пре короне је била на нивоу Игара у Рију, где их је било 103. Тај оквир је десет процената више или мање. Ствари су се у међувремену промениле. Наравно да ће се радити нова пројекција, кад крену међународна такмичења - рекао је Дамир Штајнер.