Почетна / Одбојка / Супер лига

Изненађење у Чаиру, Звезда изгубила, Пожаревљани силни у Љигу

Захваљујући одличној игри у прва два сета и расположеном Борису Буши, одбојкаши Младог радника лако су славили на неугодном гостовању у Љигу

Ниш – Црвена звезда 3:1 (25:23, 20:25, 25:22, 25:23)

Ниш - Дворана: Чаир. Гледалаца: 100. Судије: В. Симоновић, С. Симић.

НИШ: Илић 27 (52-26, 6 гр, 3 изб), Батак, Мутапчија 12 (17-10, 2 ас, 23 пр, 2 гр), Ковач 13 (23-11, 4 изб, 29 пр, 1 гр), Стојковић 8 (10-5, 2 бл), Мијалковић 7 (8-5), Јовић (либеро, 21 пр, 1 гр), Ивковић 1, Усиљанин 2, Токић, Милосављевић, Ђорђевић. Тренер: Драган Светозаревић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гмитровић 21 (46-21, 3 изб), Машуловић 5 (3 бл), Петровић 4 (2 бл), Нејић 15 (23-12, 3 ас, 17 пр, 1 гр), Јовановић 8 (11-6), Јевтић (либеро, 18 пр, 1 гр), Стоковић,  Несторовић, Додић, Павловић, Андоновић. Тренер: Драган Кобиљски.

На отварању нове суперлигашке сезоне у Чаиру, поново је гостовала Црвена звезда, баш као и претходне године, али за разлику од максималне победе Београђана, овог пута Нишлије су сасвим заслужено испратиле црвено-беле кући без освојеног бода.

Домаћин је меч почео без капитена Пржића, који је и даље повређен, али у последњој недељи стигла су још два појачања. Угљеша Илић је дошао из Словачке, а Арсеније Мутапчија повратник из Словеније који је и прошле јесени у Нишу чекао инострани ангажман. Комбиновани тим Ниша састављен од новајлија, младих Ковача и Батака и искусних интернационалаца, успео је да победи вицешампиона који је такође дошао са измењеним саставом.

Нише је отворио сусрет вођством 6:2, добрим нападима и сервисом Мутапџије. Реаговао је Кобиљски тамј-аутом после чега домаћин греши, а Београђани нападом стижу до изједначења (6:6), а блоковима Машуловића до вођства. На редовни одмор Звезда одлази са поеном предности. У наставку после резултатске клацкалице Нишлије стижу до сет лопте (24:23), а Ковач лелујавим сервисом ставља тачку на први сет. Други део игре био је потпуно пресликан до обавезног одмора након, чега црвено-бели поенима Нишлије Нејића долазе до три поена предности, коју су одржали до сет лопте 24:20, да би Гмитровић нападом донео изједначење.

Нова деоница је донела изједначену игру до одмора када поенима Илића домаћин стиже до предности 13:10, коју су гости стигли на 18:18. Нападима Мијалковића и Ковача, Нишлије долазе до предности 23:21. Уследио је ас Мијалковића за сет лопту, коју је Илић смечом претворио у ново вођство. Добром игром на мрежи Гмитровића и Павловића, гости су повели 9:5 у четвртом сету. Захваљујући нападима Илића, домаћи стижу до изједначења и вођства 15:13. Одговорили су црвено-бели на кратко, али је Усиљанин донео ново вођство, а Илић са два разорна пројектила приближио Ниш победи (22:19). Београђани хватају прикључак преко Јовановића и Данила Павловића и успевају да изједначе (23:23). Тада је уследила грешка гостију, а Стојковић поентира из блока, за заслужену победу.