Brazilke se u Sendaiju revanširale, prvi poraz Srpkinja

2

Srbija je u Gran Priju doživela prvi poraz, Brazil je slavio, a moglo je da bude drugaćije da izabranice Zorana Terzića nisu ispustile 23:19 u prvom setu...

Ženska seniorska reprezantacija Srbije pretrpela je prvi poraz u Gran Priju. Brazil je u meču prvog kola D grupe drugog vikenda u Sendaiju pobedio Srbiju sa 3:0 (26:24, 25:17, 25:22), posle 84 minuta igre.

Utakmicu u Kamei Areni posmatralo je 2.000 gledalaca, a sudili su Jo He Kang iz Koreje i Venšeng Luo iz Kine.

Izabranice Zorana Terzića doživele su prvi poraz u Gran Priju, u meču u kome je presudan bio prvi set.

Imala je Srbija 23:19, a zatim dozvolila Brazilu, ne samo da se vrati u meč, već i da povede sa 1:0. Sve posle toga su bili pokušaji da se zaboravi početak meča, ali bez uspeha.

Na početku meča se vodila izjednačena borba, u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Posle izjednačenja na 11:11, Srbija je serijom 3:0 povela sa 14:11, a Brazil smanjio na 15:14.

Usledilo je novo vođstvo Srbije od tri poena – 17:14, a zatim se igralo poen za poen do 21:19, kada je Srbija posle smeča, a zatim i odličnog servisa Bjelice stigla do 23:19.

Serijom 5:0 Brazil je prvi stigao do set lopte – 24:23. Brazil je iskoristio drugu set loptu za 26:24 i poveo sa 1:0.

Drugi set je počeo vođstvom Brazila od 4:1, pa 8:3, da bi Srbija smanjila na 9:6. Brazil je nastavio da dobrom igrom, a Srbija sa greškama, pa su Brazilke potom vodile sa 14:8 i 19:9. Na kraju je bilo 25:17 za prednost od 2:0 u setovima.

Imala je Srbija minimalnu prednost na početku trećeg seta, da bi Brazil preokrenuo rezultat i poveo sa 8:6. Srbija je izjednačila na 9:9, a zatim povela sa 15:11 i 17:13. Brazil je serijom 4:0 izjednačio na 17:17, a posle 19:19 stigao do prednosti od 22:19.

Poravnala je Srbija na 22:22, da bi Brazil sa dva vezana poena stigao do dve meč lopte – 24:22. Iskoristio je Brazil prvu za konačnih 25:22 i pobedu od 3:0.

Srbija će u subotu u drugom kolu, igrati protiv Japana od 7.10 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.