Polufinale Čelendž Kupa: TENT bez snage protiv Tenerifa, Obrenovčankama samo set

3

Obrenovački TENT poražen je u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa izazivača protiv Tenerifa 1:3 (16:25, 22:25, 25:19, 20:25)

Razmena poena obeležila je početak okršaja u Obrenovcu. Međutim, gošće su ubrzo nametnule ritam igre i do kraja seta u potpunosti kontrolisale rezultat za 1:0.

Ekipa Tenerifa sigurno je igrala i u drugom periodu i brzo otišla na naizgled nedostižnih 13:2. Uprkos velikoj prednosti rivala, TENT nije istakao „belu zastavu” već je bolje zaigrao u bloku, bio organizovaniji u polju i precizniji sa linije devet metara.

Na krilima dvojca Cvetković-Mijatović pratio je protivnika i uspeo da izjednači na 21:21. Ipak, tim Vladimira Vasovića nije mogao do 1:1, dok je protivnik iskoristio prvu set loptu i duplirao vođstvo.

Nagrada za dobru igru domaćina stigla je u trećoj deonici, dok su gošće iz Španije ispale iz napadačkog ritma. Zapaženu ulogu imala je Nina Mandović, koja je dobro delile lopte napadača, a ovi bili sigurni za 1:2.

U četvrtom i poslednjem setu, Vagner i devojke samo su dodale gas i kapital od tri poena sačuvale su do kraja. Završnica utakmice protekla je u znaku Tenerifa koji su stigli do prvog trijumfa u trci za mesto među dve najbolje ekipe. Revanš meč na programu je 2. marta na Kanarskim ostrvima.