Rekordna deveta pobeda Hiršera u Adelbodenu, Kubacki pobedio u Val di Fjemeu

0

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobedio je danas rekordni deveti put u švajcarskom Adelbodenu, u trci slaloma u Svetskom kupu.

Hiršer je do devete pobede na toj stazi došao zahvaljujući dobrom nastupu u drugoj vožnji. On je posle prve vožnje bio treći, ali je uspeo da nadoknadi zaostatak za sunarodnikom Markom Švarcom i pobedi rezultatom 1:47,37 minuta.

Hiršer je juče pobedio u veleslalomu na istoj stazi.

Drugo mesto danas je zauzeo Francuz Klemen Noel sa 0,50 sekundi zaostatka, a treći je bio Norvežanin Henrik Kristofersen sa 0,71 sekundom zaostatka.

U ukupnom poretku Svetskog kupa Hiršer je prvi sa 976 bodova, Kristofersen je drugi sa 571, a treći je Francuz Aleksis Pantiro sa 494 boda.

U poretku slaloma Hiršer je prvi sa 436 bodova, drugi je Švajcarac Danijel Jule sa  278, a treći je Kristofersen sa 269.

KUBACKI POBEDIO U VAL DI FJEMEU

Poljski takmičar David Kubacki pobednik je takmičenja Svetskog kupa u italijanskom Val di Fjemeu.

On je do prve pobede u karijeri došao sa osvojenih 271,1 bod, odnosno skokovima od 129,5 i 131,5 metar.

Drugo mesto zauzeo je Austrijanac Štefan Kraft sa 257,2 boda, dok se na trećem mestu pobedničkog postolja našao Poljak Kamil Stoh sa 256,9 bodova.

Norvežanin Robert Johanson zauzeo je četvrto mesto, dok je prvih pet kompletirao Nemac David Zigel.

Lider u generalnom plasmanu Japanac Rjoju Kobajaši zauzeo je sedmo mesto, a ispred njega bio je Nemac Markus Ajzenbihler.

Svetski kup nastaviće se narednog vikenda kada je na programu takmičenje u poljskim Zakopanama.