Шифринова освојила мали кристални глобус у слалому

0

Америчка скијашица Микаела Шифрин освојила је мали кристални глобус у слалому, пети пут у последњих шест сезона Светског купа

Она је трофеј у слалому потврдила данањом победом у немачком Офтершвангу, до које дошла за минут, 49 секунди и 10 стотинки.

Друго место припало је Венди Холденер из Швајцарске са девет стотинки заостатка, док је треће место припало Фриди Хансдотер из Шведске, која је била 72 стотих делова секунде иза побендице.

Једина конкуренткиња Шифринове у поретку слалома Словакиња Петра Влхова трку је завршила на четвртом месту са 87 стотинки заостатка. Она је тако трку пре краја Светског купа у слалому дошла на 225 бодова заостатка.

Шифринова је ове сезоне победила у 11 трка, па је тако постала прва скијашица која је пре своје 23 године уписала укупно 42 тријумфа у Светском купу.

Американка је јуче осигурала свој велики кристални глобус у Светском купу.

Српска скијашица Невена Игњатовић данашњи слалом у Немачкој завршила је на 34. месту.

Дресен најбољи у Квитфјелу

Немачки скијаш Томас Дресен победио је данас у спусту у норвешком Квитфјелу и тако уписао своју другу победу у Светском купу.

Дресен је трку завршио за минут, 49 секунди и 17 стотинки.

Он је иза себе оставио светског првака у овој дисциплини, Швајцарца Бета Фојца, за 0,08 секунди.

Треће место освојио је олимпијски шампион, Норвежанин Аксел Лунд Свиндал, који је кроз циљ прошао за 1:49,34.

Фојц је и даље први у генералном пласману спуста, односно после данашње трке је увећао предност у односу на Свиндала.

Швајцарац је први са 622 бода, док Свиндал на другом месту има 562. Дресен је трећи са 401 бодом.

Последња трка спуста Светског купа возиће се наредне среде у шведском Ореу.