Nevena Ignjatović zauzela 16. mesto u alpskoj kombinaciji u Kran Montani

0

Srpska skijašica Nevena Ignjatović zauzela je 16. mesto u alpskoj kombinaciji koja je u sklopu Svetskog kupa održana u švajcarskoj Kran Montani

Nevena Ignjatović je trku završila rezultatom 1:48,62 minuta.

Italilijanka Federika Brinjone pobedila je rezultatom 1:46,47 minuta.

Olimpijska šampionka u toj disciplini Mišel Gizin zauzela je drugo mesto sa zaostatkom od 0,03 sekunde, dok je treća bila Petra Vlhova iz Slovačke sa 0,09 sekundi zaostatka.

Švajcarkinja Vendi Holdener zauzela je četvrto mesto, što joj je obezbedilo mali kristalni globus u toj disciplini.

Italijanka Sofija Gođa, koja je bila prva posle superveleslaloma, na kraju je zauzela osmo mesto.

HIRŠER SEDMI PUT UZASTOPNO POBEDNIK SVETSKOG KUPA

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je danas, sedmi put uzastopno, veliki kristalni globus u Svetskom kupu, pošto je pobedio u trci u slalomu održanoj u Kranjskoj Gori u Sloveniji.

Hiršer je osvojio i mali kristalni globus u slalomu, a na stazi u Kranjskoj Gori pobedio je rezultatom 1:49,22 minuta.

On je postao prvi skijaš u 51-godišnjoj istoriji Svetskog kupa koji je osvojio sedam šampionskih titula.

Drugo mesto u današnjoj trci zauzeo je Norvežanin Henrik Kristofersen sa zaostatkom od 1,22 sekunde, a treći je bio Švajcarac Ramon Cenhojzern sa 1,61 sekundom zaostatka.

Dvostruki olimpijski šampion Hiršer im 289 bodova više od Kristofersena, koji ne može da ga pretekne dve trke pre kraja sezone.

Hiršer je juče osvojio i titulu u veleslalomu. On sada ima ukupno 17 kristalnih globusa, dva manje od legendarnog Ingemara Stenmarka.

BIATLONKA MAIDA DRNDIĆ 32. U POTERI NA SP U ESTONIJI

Biatlonka Srbije, Maida Drndić, zauzela je 32. mesto u trci potere na 7,5 kilometara, poslednjeg dana Svetskog prvenstva za mlade i juniore u estonskoj Otepji

Ova 19-godišnja Sjeničanka takmičila se u uzrastu mladih biatlonki, a četiri promašaja u drugoj od četiri pucačke serije koštala su je mnogo boljeg plasmana.

Uz ukupno pet promašenih meta, ona je za pobednicom Anastasijom Gorejevom iz Rusije zakasnila četiri minuta i 48,5 sekundi.

Gorejeva, koja je imala tri netačna hica, stazu je prešla za 24 minuta i 24 sekunde, dok je drugoplasirana Nemica Franciska Fnujer, iako je samo jednom promašila, ostvarila 17,5 sekundi slabije vreme.

Treće mesto osvojila je Ami Baserga iz Švajcarske, uz dva promašaja i zaostatak od 29 sekundi.

Nastup u poteri obezbedilo je 60 najboljih mladih biatlonki iz sprinta na šest kilometara, koji je Drndić okončala na 26. poziciji.