ЗОИ: Швајцарској прво, историјско екипно злато у алпском скијању

0

Репрезентација Швајцарске у алпском скијању освојила је данас своју прву титулу олимпијског шампиона у екипном такмичењу у алпском скијању на Зимском олимпијским играма у Пјонгчангу

Екипно такмичење у алпском скијању први пут је на програму Игара, а историјско злато Швајцарској донели су Дениз Дајерабенд, Венди Холденер, Рамон Ценхојзерн и Данијел Јуле

Швајцарци су у великом финалу победили Аустрију са 3:1.

Репрезентација Норвешке је у борби за бронзу победила Француску. Резултат је био 2:2, али су Норвежани имали боље време и тако стигли до медаље.

Ледецка освојила злато и у сноуборду

Чехиња Естер Ледецка освојила је златну медаљу у паралалном слалому у сноуборду.

Она је тако стигла до другог злата на Играма у Јужној Кореји, након изненадјујућег тријумфа у супервелеслалому.

Ледецка је најсјајније одличје у паралалном слалому у сноуборду освојила са 46 секунди предности испред Немице Селине Јерг.

Још једна Немица, Рамона Терезија Хофмајстер, окитила се бронзом.

Медаље су подељене и у мушкој конкуренцији када је реч о паралалном слалому у сноуборду.

Злато је припало Невину Галмаринију из Швајцарске, Ли Сангхо из Јужне Кореје је освојио сребро, док се на трећи степеник победничког постоља попео Словенац Жан Кошир

Канађанину злато у биг еру

Канадски сноубордер Себастијан Тутан освојио је златну медаљу у дисциплини биг ер.

Тутан је до злата стигао са сакупљених 174,25 бодова. Он је тако Канађанима донео 11. злато на Играма у Јужној Кореји.

Сребрну медаљу освојио је Американац Кајл Мек са 168,75 бодова, док је бронза припала Британцу Билију Моргану који је такмичење завршио са 168 бодова.

Такмичење је пратила Иванка Трамп, ћерка америчког председника Доналда Трампа, у пратњи супруге јужнокорејског председника Ким Џунг-сук.

Нисканен донео Финцима прво злато

Финац Ијво Нисканен донео је својој земљи прво злато на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу пошто је тријумфовао у скијашком трчању, дисциплини масовни старт на 50 километара.

Нисканен је до злата стигао резултатом од два сата, осам минута и 22,1 секунду.

Он је трку завршио са 18 секунди предности испред Руса Александра Бољшунова.

Још један руски такмичар, Андреј Ларков, освојио је бронзу.

Ово је била 11. дисциплина у скијашком трчању на Играма у Јужној Кореји и прва у којој су Норвежани остали без медаља.

Норвежани поставили рекорд по броју медаља на ЗОИ

Бронзана медаља коју је освојила репрезентација Норвешке у екипном такмичењу у алпском скијању укупно је 38. медаља за ту земљу на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Норвежани су тако поставили нови рекорд по броју освојених одличја на једним Играма, односно престигли су селекцију САД која је до сада држала рекорд са 37 медаља. Американци су тај рекорд поставили у Ванкуверу 2010.

Такмичари из Норвешке су до сада у Пјонгчангу освојили 13 злата, 14 сребрних медаља и 11 бронзаних.

Претходни најбољи резултати Норвешке били су на Играма у Лилехамеру 1994. и Сочију 2014. када су се окитили са 26 медаља.

Американци освојили злато у карлингу

Мушка америчка репрезентација у карлингу освојила је златну медаљу.

Американци су у финалу победили Шведску са 10:7.

Ово је друга медаља за Американце у карлингу на Зимским олимпијским играма, пошто су претходно на Играма у Торину 2006. године освојили бронзу.

Бронзану медаљу у Пјонгчангу јуче је освојила репрезентација Швајцарске, која је у борби за треће место славила против Канаде са 7:5.

Злато за Јужну Кореју у брзом клизању

Јужнокорејски такмичар Сеунг-Хон Ли освојио је златну медаљу у брзом клизању у дисциплини 16 кругова.

Он је тријумфовао испред Барта Свингса из Белгије и Холанђанина Коена Вервеја.

Златну медаљу у женској конкуренцији освојила је Нана Такаги из Јапана, испред јужнокорејке Ким Бо-Реум и Ирен Схутен из Холандије.