ЗОИ: После Руса и Јапанца на допинг тесту пао Словенац

Словеначки хокејаш Жига Јеглич постао је трећи спортиста који је пао на допинг тесту на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу, саопштио је данас Суд за спортску арбитражу (ЦАС)

ЦАС је навео да је Јеглич био позитиван на фенотерол, који се користи за проширење дисајних путева.

Јеглич је суспендован и наређено му је да у року од 24 сата напусти Олимпијско село.

Пре Јеглича, на допинг тесту су у Пјонгчангу су пали руски такмичар у карлингу Александар Крушелнитскиј и Каи Саито из Јапана, који се такмичи у брзом клизању.

Хојекаши Норвешке у четвртфиналу

Хокејашка репрезентација Норвешке пласирала се у четвртфинале Зимских олимпијских игара у Пјонгчангу, пошто је у осмини финала после продужетка победила Словенију са 2:1.

Норвешка ће у четвртфиналу играти против хокејаша Русије.

У четвртфиналу су већ Шведска, Канада, Чешка и САД.

У преостала два меча осмине финала касније данас ће се састати Финска и Јужна Кореја, односно Швајцарска и Немачка.

Кеси Шарп из Канаде најбоља у халфпајпу

Канађанка Кеси Шарп освојила је златну медаљу на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу у фристајл скијању, у дисциплини халфпајп.

Она је у првој вожњи у финалу имала 94,40 бодова, у другој 95,80, а у трећој само 42,00, али то није утицало на освајање злата.

Шарп је тако донела својој земљи прву олимпијску медаљу у фристајл скијању, у дисциплини халфпајп.

Сребрну медаљу освојила је Францускиња Мари Мартино, док је бронза отишла у руке Американки Брити Сигорни

Американка Меди Боуман, златна из Сочија од пре четири године, такмичење је завршила на 11. месту.

Канађанима злато у уметничком клизању

Канађани Теса Врчју и Скот Моар освојили су златну медаљу у уметничком клизању на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу и тако постали најтрофејнији плесни пар у олимпијској историји.

Њима је ово друго злато у Јужној Кореји, пошто су претходно стигли до најсјајнијег одличја и у екипном такмичењу, а укупно треће на Зимским олимпијским играма јер су били најбољи и на Играма у Ванкуверу пре осам година.

Поред те три златне медаље, Теса Врчју и Скот Моар имају и два сребра из Сочија.

Они су до злата у Пјонгчангу стигли са 206,07 бодова.

Канађани су након кратког програма имали 83,67 бодова, а у слободном програму су, уз музику из Мулен ружа, сакупили 122,40.

Сребро су освојили Французи Габријела Пападакис и Гијом Сизерон (205,28 бодова), док су се Американци Маја и Алекс Шибутани окитили бронзом (192,59).

Французи најбољи у штафети, треће злато за Фуркада

Француски биатлонац Мартен Фуркад постао је први спортиста који је на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу освојио три златне медаље, помажући својој репрезентацији да тријумфује у мешовитој штафети.

Фуркаду је ово укупно пето олимпијско злато у каријери. Испред њега по броју освојиних златних олимпијских медаља у биатлону једино је Норвежанин Оле Ејнар Бјерндален који их има осам. Он је освојио и два сребра, на Играма у Ванкуверу и Сочију.

Поред тога, Фуркад је постао и најуспешнији француски олимпијац у историји, било на Летњим било на Зимским олимпијским играма.

Штафета Француске на два пута шест и два пута 7,5 километара победила је у времену сат, осам минута и 34,3 секунде.

Поред Фуркада у тиму Француске су били и Мари Дорен Абер, Анаис Бескон и Симон Дестије.

Сребрна медаља припала је селекцији Норвешке, док је брозна отишла у руке Италији.

Јужној Кореји злато у штафети на 3.000 метара

Женска репрезентација Јужне Кореје у брзом клизању на кратким стазама освојила је данас златну медаљу на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу у штафети на 3.000 метара.

Штафета Јужне Кореје је трку завршила за четири минута, седам секунди и 361 стотинку.

Сребрну медаљу освојиле су Италијанке.

На трећи степеник победничког постоља попеле су се клизачице Холандије и то из Б финала. Наиме, репрезентације Кине и Канаде које су се такмичиле у финалу су дисквалификоване, па је бронза додељена клизачицама Холандије које су тријумфовале у Б финалу.

Занимљиво је да је Холандија до победе у Б финалу стигла новим светским рекордом - 4:03,471. Оне су тако обориле рекорд који је до сада држала Јужна Кореја и који је износио 4:04,222.