IGRE: Jubilarna 100. zlatna medalja za SAD na Zimskim olimpijskim igrama

0

Takmičar u snoubordu Šon Vajt osvojio je 100. zlatnu medalju za SAD na zimskim olimpijskim igrama.

SAD su tako postale tek druga zemlja sa 100 zlatnih medalja na zimskim igrama. Ispred je samo Norveška koja ima 121, a iza Nemačka sa 92.

Vajtova zlatna medalja je četvrta za tu zemlju na ovogodišnjim Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Prethodne su osvajali takođe takmičari u snoubordu, u kom su najuspešnija olimpijska nacija.

Šon Vajt je tako osvojio svoju treću zlatnu olimpijsku medalju, prvu još od 2010. godine.

On je bio najbolji u disciplini half pajp, rezultatom 97,75.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Arumu Hirano, a bronzanu Skoti Džejms iz Australije.

Frencel najboai u u nordijskoj kombinaciji

Nemački takmičar Erik Frencel osvojio je zlatnu medalju u nordijskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Frencel je bio šesti posle skakačke discipline, a potom je bio najbrži u trci na 10 kilometara.

Iza njega su u trčanju bili Akito Vatabe iz Japana i Austrijanac Lukas Klafer, koji su osvojili srebrnu i bronzanu medalju.

Frencel je nastavio dominaciju Nemačke u Pjongčangu, pošto je toj zemlji doneo šestu zlatnu medalju.

Otkazan i biatlon, publika evakuisana zbog vetra

Takmičenje u biatlonu za žene, koje je danas trebalo da se održi na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, otkazano je zbog vetra. Odlaganje je bilo neophodno jer bi jak vetar otežavao takmičarima da pucaju. Događaj je odložen za četvrtak i održaće se pre muškog biatlona.

Vetar predstavlja veliki problem od početka Igara u Pjongčangu, a prethodno je u sredu odložen i slalom za žene.

Publika u gradu Gangenung je sklonjena na bezbedno mesto pošto je evakuisano borilište zbog naleta vetra.

Zbog bezbednosti su demontirani šatori oko olimpijskog parka u tom mestu, što je otežalo i rad novinara koji izveštavaju sa hokejaških utakmica.

Holanđanka olimpijskim rekordom do zlata u brzom klizanju

Holandska klizačica Jorien Ten Mors osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u trci na 1.000 metara. Ter Mors je trijumofvala rezultatom minut i 13,56 sekundi, što je novi olimpijski rekord.

Ona je Holandiji donela petu zlatnu medalju u Pjongčangu u isto toliko različitih disciplina.

Favoritkinja i aktuelna svetska rekorderka, Nao Kodaira bila je druga, ispred sunardonice Miho Takagi.

Nemci odbranili olimpijsko zlato u sankanju

Nemački reprezentativci u sankanju Tobijas Vendl i Tobijas Arlt osvojili su svoju drugu zlatnu medalju u dublu na Zimskim olimpijskim igrama, pošto su danas trijumfovali u Pjongčangu. Vendl i Arlt su trku završili za minut i 31,697 sekundi.

Oni su postali prvi nemački tim koji je osvojio dugo uzastopno zlato u dublu na Zimskim olimpijskim igrama još od Hansa Rina i Norberta Hana 1976. i 1980. godine.

Srebrnu medalju su osvojili Austrijanci Peter Penc i Georg Fišler, dok je bronza pripala Nemcima Toniju Egertu i Saši Benekenu.