ZOI: Hiršer osvojio zlato u alpskoj kombinaciji, prvi slučaj dopinga

0

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu

U trkama u spustu i slalomu Hiršer je ostvario vreme od 2:06,52 minuta i osvojio prvu zlatnu olimpijsku medalju u karijeri. On je posle spusta bio 12. ali je uspeo da nadoknadi zaostatak i osvojio drugu olimpijsku medaju u karijeri.

Srebrnu medalju osvojio je Francuz Aleksi Pantiro sa zaostatkom od 0,23 sekunde, a bronzu je osvojio njegov sunarodnik Viktor Mufa Žande sa 1,02 sekunde zaostatka. Austrijanac Marko Švarc zauzeo je četvrto mesto, a peti je bio Amerikanac Ted Ligeti.

Mlada Amerikanka osvojila zlato u snoubordu disciplina halfpajp
Američka snouborderka Kloi Kim osvojila je zlatnu medalju u disciplini halfpajp na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.
Kim, koja ima 17 godina, pobedila je rezultatom 98,25 poena, koliko je dobila u poslednjoj trećoj seriji.
Kineskinja Ceju LJu osvojila je srebro rezultatom 89,75 poena iz druge serije i osvojila prvu medalju u snoubordu u istoriji Kine.
Amerikanka Arijel Gold osvojila je bronzanu medalju sa 85,75 poena iz poslednje serije.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Prvi slučaj dopinga na ZOI u Pjongčangu
Japanski reprezentativac u brzom klizanju Kei Saito prvi je sportista suspendovan zbog dopinga na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.
Sud za sportsku arbitražu (CAS) saopštio je da je Saito, koji se takmiči u brzom klizanju na kratkim stazama, bio pozitivan na acetalozamid, diuretik koji može da prikrije upotrebu drugih nedozvoljenih supstanci.
CAS je naveo da je japanski reprezentativac prihvatio privremenu suspenziju i da je dobrovoljno napustio olimpijsko selo.
On je testiran uoči takmičenja i nije učestvovao u trkama u Pjongčangu. CAS će doneti presudu po završetku Igara u Pjongčangu.
Taj sud je zadužen za procesuiranje doping slučajeva, a Međunarodni olimpijski komitet za testiranje sportista.
Kanada osvojila zlato u karlingu u miksu

Kanadski takmičari osvojili su zlatnu medalju u karlingu u miksu pošto su pobedili Švajcarsku sa 10:3 na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Za Kanadu su nastupili Kejtlin Lous i Džon Moris, a za Švajcarsku Dženi Peret i Martin Rios. Bronzanu medalju osvojila je Rusija, pobedom protiv Norveške 8:4.

Nemice dominirale u sankanju

Nemačke takmičarke zauzele su prva dva mesta u borbi za medalje u sankanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Zlatnu medalju osvojila je Dajana Ejtberger, rezultatom 46,448 sekundi, ispred Natali Gajsenberger, koja je bila 0,05 sporija.

Iza njih su bile dve kanadske takmičarke. Treće mesto i bronzanu medalju osvojila je Aleks Gou, sa 0,126 sekundi sporijim rezultatom od pobednice.

Četvrto mesto zauzela je Kimberli Mekre, ispred još jedne takmičarke iz Nemačke Tatjane Hefner.

Nemačka je izbila na prvo mesto po broju medalja u Pjongčangu. Ta zemlja sada ima pet zlatnih, uz po dve srebrne i bronzane.

Nova zlatna medalja za Holandiju u brzom klizanju

Holandski takmičar Kjeld Nejs osvojio je danas zlatnu medalju u brzom klizanju na 1.500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Nejs je četvrtu zlatnu medalju u brzom klizanju za Holandiju u Pjongčangu osvojio rezultatom 1:44,01. ;

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Patrik Rust sa 0,85 sekundi zaostatka, a bronzu je osvojio Kim Min-seok iz Južne Koreje sa 0,92 sekunde zaostatka.

Italijanka Arijana Fontana osvojila zlato u brzom klizanju

Italijanska takmičarka Arijana Fontana osvojila je zlatnu medalju u brzom klizanju na 500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Fontana je pobedila rezultatom 42,596 sekundi. Sudije su odluku o pobednici donele u foto finišu između Italijanke i domaće takmičarke Čoj Min-jong, koja je dobila kaznu i ostala je bez plasmana.

Holanđanka Jara van Kehof je osvojila srebro rezultatom 43,256 sekundi, a treća kroz cilj prošla je Kanađanka Kim Butin rezultatom 43,881.

Norvežanin osvojio zlato u kros kantriju u sprintu

Norveški takmičar Johanes Hesflot Klaebo osvojio je zlatnu medalju u kros kantriju u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Klaebo je pobedio rezultatom 3:05,75 minuta.

Srebrnu medalju osvojio je Italijan Federiko Pelegrino sa 1,34 sekunde zaostatka, a Aleksandar Bolšunov iz Rusije osvojio je bronzu zaostatkom od 1,36 sekunde.