Почетна / Микс / Зимски спортови

ИГРЕ: Друго злато за биатлонку Далмајер, Фуркад на трону, Канада најбоља у клизању

Немачка биатлонка Лаура Далмајер освојила је златну медаљу у потери на 10 километара на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу и освојила друго најсјајније одличје на том такмичењу.

Далмајер је победила резултатом 30:35,3 минута и освојила друго злато у Пјонгчангу, након што је у недељу била најбоља у спринту на 7,5 километара.

Она је убедљиво освојила злато, а на последњих 50 метара пре краја данашње трке узела је немачку заставу од навијача из публике и машући прошла кроз циљ.

Сребрну медаљу освојила је Анастасија Кузмина из Словачке са заостатком од 29,4 секунде, док је трећа кроз циљ прошла Францускиња Анаис Бескон са 29,6 секунди заостатка.

Такмичари Канаде освојили су златну медаљу у уметничком клизању у екипној конкуренцији на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу. Канада је освојила злато са 73 бода.

Сребрну медаљу освојили су клизачи из Русије са 66, а бронзу селекција САД, која је освојила 62 бода.

Америчка такмичарка Џејми Андерсон одбранила је данас златну олимпијску медају у сноуборду у дисциплини слоупстајл, на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Андерсон је победила са 83 бода, колико је освојила у првој серији и одбранила титулу коју је пре четири године освојила на Играма у Сочију.

Канађанка Лори Блуин освојила је сребро са 76,33 поена из прве серије, а бронзану медаљу освојила је Ени Рукајарви из Финске са 75,38 поена освојених у другој серији.

Због јаког ветра нису одржане квалификације за то такмичење, као ни трећа серија.

Француски биатлонац Мартин Фуркад одбранио је данас златну медаљу у потери на 12,5 километара на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Фуркад је победио резултатом од 32:51,7 минута и освојио трећу олимпијску златну медаљу у каријери.

Сребрну медаљу освојио је Швеђанин Себастијан Самуелсон са заостатком од 12 секунди, док је трећи кроз циљ прошао немачки биатлонац Бенедикт Дол са 15,1 секунду заостатка.

Холандска такмичарка Ирен Вуст освојила је златну медаљу у брзом клизању на 1.500 метара на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу. Вуст је тријумфовала резулатом минут и 54,35 секунди.

Сребрну медаљу освојила је Михо Такаги из Јапана, која је била 0,2 секунде спорија, а бронзану Холанђанка Марит Ленстра, која је имала 0,92 секунди слабији резултат од сународнице.

То је трећа златна медаља за Холандију, а после такмичења у брзом клизању на 1.500 метара та земља има укупно седам.

Норвешки представник Микаел Кингсбури освојио је златну медаљу у слободном скијању на Олимпијским играма у Пјонгчангу. Кингсбури је имао 86,63 бода и убедљиво је тријумфовао.

Сребрну медаљу освојио је Мет Грем из Аустралије, са резултатом 82,57 бода, а бронтану Јапанац Даичи Хара са 82,19.

Кингсбури је тако Норвешкој донео другу златну медаљу на Зимским олимпијским играма, после тријумфа Симена Кругера у крос кантрију.

Норвежанка Марен Лундби освојила је данас златну медаљу у ски скоковима на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Лундби је у првој рунди скочила 105,5 метара, а у другој 110 и освојила је прво место са укупно 264,6 поена. Скок у финалној серији од 110 метара је био најдужи ове сезоне у женској конкуренцији.

Сребрну медаљу освојила је Катарина Алтхаус из Немачке, а бронзану Сара Таканаши из Јапана.

Лундби је Норвешкој донела трећу златну медаљу на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

МОК: ЗОИ неће бити продужене упркос одлагањима појединих такмичења

Портпарол Међународног олимпијског комитета (МОК) Марк Адамс рекао је данас да Зимске олимпијске игре у Пјонгчангу неће бити продужене.

Због лоших временских услова, пре свега јаког ветра, организатори су одложили и променили термине појединих такмичења, због чега су постављана питања о могућем продужењу Игара.

- Има много времена. Током такмичења постоје и резервни термини. У овој фази, та питања су прерано постављена - рекао је Адамс.

Због јаког ветра нису почела такмичења у алпском скијању, а Игре се завршавају 25. фебруара.

Адамс је рекао да су одлагања типична за алпско скијање и да МОК никада "не би донео одлуку која би такмичаре довела у опасност".

Током данашњег такмичења у сноуборду у дисциплини слоупстајл такмичари су имали проблема са јаким ветром, због чега нису одржане квалификације и трећа серија.

Према прогнози, очекује се да ће се крајем недеље поправити временске прилике, да ће ветар ослабити и да ће температура бити виша.

Бах: МОК је обавио свој део посла, сада је све на политичарима

Председник Међународног олимпијског комитета (МОК) Томас Бах рекао је данас да је та организација обавила свој део посла и спојила Северну и Јужну Кореју на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Бах је навео да је "сада на политичарима да искористе тренутак", настаоа након што су се Северна и Јужна Кореја такмичиле заједно, али и једна против друге на Играма у Пјонгчангу.

У изјави за Асошиејтед прес Бах је рекао да "спорт не може да предводи преговоре".

- Не можемо да предводимо преговоре политичара. Ми смо послали поруку да преговори могу да доведу до позитивног резултата.

Председник МОК рекао је да се нада да ће се преговори наставити и "након што олимпијски пламен буде угашен", током церемоније затварања Зимских олимпијских игара 25. фебруара.

- Сада је на политичарима да преузму - навео је Бах.

Председник МОК у посети Северној Кореји по завршетку ЗОИ

Председник Међународног олимпијског комитета (МОК) Томас Бах посетиће Северну Кореју по завршетку Зимских олимпијских игара у јужнокорејском Пјонгчангу.

Како је данас саопштио МОК, још треба да се утврди датум посете.

Посета је планирана у склопу договора потписаног 20. јануара између МОК и Северне и Јужне Кореје, који је одобрио учешће севернокорејских такмичара на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Зимске олимпијске игре почеле су 9. фебруара и трајаће до 25. фебруара.