IGRE: Drugo zlato za biatlonku Dalmajer, Furkad na tronu, Kanada najbolja u klizanju

0

Nemačka biatlonka Laura Dalmajer osvojila je zlatnu medalju u poteri na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu i osvojila drugo najsjajnije odličje na tom takmičenju.

Dalmajer je pobedila rezultatom 30:35,3 minuta i osvojila drugo zlato u Pjongčangu, nakon što je u nedelju bila najbolja u sprintu na 7,5 kilometara.

Ona je ubedljivo osvojila zlato, a na poslednjih 50 metara pre kraja današnje trke uzela je nemačku zastavu od navijača iz publike i mašući prošla kroz cilj.

Srebrnu medalju osvojila je Anastasija Kuzmina iz Slovačke sa zaostatkom od 29,4 sekunde, dok je treća kroz cilj prošla Francuskinja Anais Beskon sa 29,6 sekundi zaostatka.

Takmičari Kanade osvojili su zlatnu medalju u umetničkom klizanju u ekipnoj konkurenciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Kanada je osvojila zlato sa 73 boda.

Srebrnu medalju osvojili su klizači iz Rusije sa 66, a bronzu selekcija SAD, koja je osvojila 62 boda.

Američka takmičarka Džejmi Anderson odbranila je danas zlatnu olimpijsku medaju u snoubordu u disciplini sloupstajl, na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Anderson je pobedila sa 83 boda, koliko je osvojila u prvoj seriji i odbranila titulu koju je pre četiri godine osvojila na Igrama u Sočiju.

Kanađanka Lori Bluin osvojila je srebro sa 76,33 poena iz prve serije, a bronzanu medalju osvojila je Eni Rukajarvi iz Finske sa 75,38 poena osvojenih u drugoj seriji.

Zbog jakog vetra nisu održane kvalifikacije za to takmičenje, kao ni treća serija.

Francuski biatlonac Martin Furkad odbranio je danas zlatnu medalju u poteri na 12,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Furkad je pobedio rezultatom od 32:51,7 minuta i osvojio treću olimpijsku zlatnu medalju u karijeri.

Srebrnu medalju osvojio je Šveđanin Sebastijan Samuelson sa zaostatkom od 12 sekundi, dok je treći kroz cilj prošao nemački biatlonac Benedikt Dol sa 15,1 sekundu zaostatka.

Holandska takmičarka Iren Vust osvojila je zlatnu medalju u brzom klizanju na 1.500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Vust je trijumfovala rezulatom minut i 54,35 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je Miho Takagi iz Japana, koja je bila 0,2 sekunde sporija, a bronzanu Holanđanka Marit Lenstra, koja je imala 0,92 sekundi slabiji rezultat od sunarodnice.

To je treća zlatna medalja za Holandiju, a posle takmičenja u brzom klizanju na 1.500 metara ta zemlja ima ukupno sedam.

Norveški predstavnik Mikael Kingsburi osvojio je zlatnu medalju u slobodnom skijanju na Olimpijskim igrama u Pjongčangu. Kingsburi je imao 86,63 boda i ubedljivo je trijumfovao.

Srebrnu medalju osvojio je Met Grem iz Australije, sa rezultatom 82,57 boda, a brontanu Japanac Daiči Hara sa 82,19.

Kingsburi je tako Norveškoj doneo drugu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama, posle trijumfa Simena Krugera u kros kantriju.

Norvežanka Maren Lundbi osvojila je danas zlatnu medalju u ski skokovima na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Lundbi je u prvoj rundi skočila 105,5 metara, a u drugoj 110 i osvojila je prvo mesto sa ukupno 264,6 poena. Skok u finalnoj seriji od 110 metara je bio najduži ove sezone u ženskoj konkurenciji.

Srebrnu medalju osvojila je Katarina Althaus iz Nemačke, a bronzanu Sara Takanaši iz Japana.

Lundbi je Norveškoj donela treću zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

MOK: ZOI neće biti produžene uprkos odlaganjima pojedinih takmičenja

Portparol Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Mark Adams rekao je danas da Zimske olimpijske igre u Pjongčangu neće biti produžene.

Zbog loših vremenskih uslova, pre svega jakog vetra, organizatori su odložili i promenili termine pojedinih takmičenja, zbog čega su postavljana pitanja o mogućem produženju Igara.

- Ima mnogo vremena. Tokom takmičenja postoje i rezervni termini. U ovoj fazi, ta pitanja su prerano postavljena - rekao je Adams.

Zbog jakog vetra nisu počela takmičenja u alpskom skijanju, a Igre se završavaju 25. februara.

Adams je rekao da su odlaganja tipična za alpsko skijanje i da MOK nikada "ne bi doneo odluku koja bi takmičare dovela u opasnost".

Tokom današnjeg takmičenja u snoubordu u disciplini sloupstajl takmičari su imali problema sa jakim vetrom, zbog čega nisu održane kvalifikacije i treća serija.

Prema prognozi, očekuje se da će se krajem nedelje popraviti vremenske prilike, da će vetar oslabiti i da će temperatura biti viša.

Bah: MOK je obavio svoj deo posla, sada je sve na političarima

Predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Tomas Bah rekao je danas da je ta organizacija obavila svoj deo posla i spojila Severnu i Južnu Koreju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Bah je naveo da je "sada na političarima da iskoriste trenutak", nastaoa nakon što su se Severna i Južna Koreja takmičile zajedno, ali i jedna protiv druge na Igrama u Pjongčangu.

U izjavi za Asošiejted pres Bah je rekao da "sport ne može da predvodi pregovore".

- Ne možemo da predvodimo pregovore političara. Mi smo poslali poruku da pregovori mogu da dovedu do pozitivnog rezultata.

Predsednik MOK rekao je da se nada da će se pregovori nastaviti i "nakon što olimpijski plamen bude ugašen", tokom ceremonije zatvaranja Zimskih olimpijskih igara 25. februara.

- Sada je na političarima da preuzmu - naveo je Bah.

Predsednik MOK u poseti Severnoj Koreji po završetku ZOI

Predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Tomas Bah posetiće Severnu Koreju po završetku Zimskih olimpijskih igara u južnokorejskom Pjongčangu.

Kako je danas saopštio MOK, još treba da se utvrdi datum posete.

Poseta je planirana u sklopu dogovora potpisanog 20. januara između MOK i Severne i Južne Koreje, koji je odobrio učešće severnokorejskih takmičara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Zimske olimpijske igre počele su 9. februara i trajaće do 25. februara.