Zvezda ostala bez titule, Risovi iz Beograda šampioni Srbije

2

Beograd posle dve utakmice plej-ofa rešio pitanje šampiona države u hokeju na ledu

Crvena zvezda – Beograd 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Novi Sad - Ledena dvorana „SPENS”. Gledalaca: 200. Sudije: Tibor Fazekaš i Đorđe Fazekaš. Strelci: 0:1 Samir Saliji (4:59), 1:1 Aleksandar Zubricki (22:37), 1:2 Samir Saliji (48:49). Isključenja: Crvena zvezda 8, Beograd 16 minuta. Šutevi: Crvena zvezda 26, Beograd 33.

CRVENA ZVEZDA: Belinski, Feher, Ješić, Leonov, Nikolić, Pajević, Sabadoš, Soljankin, Živić, Buhkin, Dragović, Gačić, Glavonjić, Ivković, Zubricki.

BEOGRAD: Popović, Trifonov, Albers, Arvaj, Brkušanin, Crnoglavac, Janković, Podunavac, Ristić, Čuković, Filiović, Milovanović, Ogrizović, Saliji, Trojanović, Turkot, Vučurević.

Oklopnici Beograda novi su šampioni Srbije. Risovi su i u drugom meču finala plej-ofa savladali gradskog rivala Crvenu zvezdu sa 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) i sa 2:0 u seriji osvojili prvu krunu prvaka u jednogodišnjoj klupskoj istoriji.

Srpskog MOL ligaša do trijumfa u izuzetnom uzbudljivom meču u novosadskom „SPENSU” doveo je slovački internacionalac Samir Saliji, koji je u dva navrata majstorski iskoristio prednost od igrača više u prvoj i poslednjoj trećini. Ruski internacionalac Aleksandar Zubricki doneo je izjednačenje crveno-belima sjajnim šutem u drugom delu igre, ali je Saliji pogotkom 11 minuta pre kraja overio veliku pobedu.

Meč u Novom Sadu bio je daleko neizvesniji nego prethodni u „Pioniru" (7:2). Zvezda je pružila izuzetan otpor, ipak nije uspela, iako je bila veoma blizu, da izbori majstoricu.

Saliji: Presrećan sam

- Baš teška utakmica, Zvezda je igrala veoma agresivno. Imali smo sreće da prvi postignemo gol u poslednjoj trećini, ali to nam nije pomoglo previše jer smo morali da se maksimalno borimo do samog kraja. Presrećan sam zbog titule, pogotovo što nije bilo lako osvojiti je. Čestitam momcima – istakao je tvorac pobede u drugom meču Samir Saliji.

Beograd je rano stigao do vođstva golom Salijija na isteku petog minuta, realizovavši tako „pauer plej”. Izuzetno angažovana igra u napadu tima Nenada Milinkovića urodila je plodom tri minuta posle prvog odmora kad je Aleksandar Zubricki iz daljine, iskosa sa desne strane, poslao projektil i „pocepao” mrežu Alekseja Trifonova.

I poslednji period protekao je u otvorenoj igri, da bi gol ponovo pao u „pauer pleju” u 49. minutu. Nemanja Janković je prebacio pak na liniju bulija i Samir Saliji je ponovo Beograd doveo u vođstvo. Mogao je i do het-trika samo po-la minuta kasnije, ali je pak zaustavila stativa.

I Zvezda je dva minuta kasnije imala priliku, novu sjajnu bombu Zubrickog krajnjim naporom preko prečke prebacio je Trifonov. Crveno-beli su do kraja utakmice pokušavali da dođu do preokreta, tri minuta pre kraja Milinković je povukao golmana Vitalija Belinskog, ali rezultat je ostao nepromenjen i Beograd je mogao da započne proslavu prve krune.

- Titulom zatvaramo odličnu sezonu u kojoj smo načinili veliki korak za srpski hokej. Učešće u MOL ligi sigurno će mnogo značiti reprezentaciji na predstojećem Svetskom prvenstvu. Zvezdaši su se odlično borili, ali smo ipak mi izašli kao pobednici. Čestitam momcima na tituli, ona je savršeni poklon za kraj sezone - naglasio je trener Beograda Nemanja Janković, inače sinoć i asistent kod drugog gola Salijija.

- Prvi meč finala dobili smo prilično lako, ali je ova druga utakmica bila potpuno drugačija, daleko teža. Umor nas je sustigao posle duge sezone što nije opravdanje, ali je činjenica. Drago mi je što sam bio kapiten Beograda u ovoj prvoj, istorijskoj sezoni i još podigao šampionski pehar. Nema odmora, već da-nas krećemo sa pripremama reprezentacije, pokušaćemo da opravdamo ovaj proje-kat - istakao je kapiten Risova Dimitrije Filipović.