Почетна / Микс / Зимски спортови

Звезда остала без титуле, Рисови из Београда шампиони Србије

Београд после две утакмице плеј-офа решио питање шампиона државе у хокеју на леду

Црвена звезда – Београд 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Нови Сад - Ледена дворана „СПЕНС”. Гледалаца: 200. Судије: Тибор Фазекаш и Ђорђе Фазекаш. Стрелци: 0:1 Самир Салији (4:59), 1:1 Александар Зубрицки (22:37), 1:2 Самир Салији (48:49). Искључења: Црвена звезда 8, Београд 16 минута. Шутеви: Црвена звезда 26, Београд 33.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Белински, Фехер, Јешић, Леонов, Николић, Пајевић, Сабадош, Сољанкин, Живић, Бухкин, Драговић, Гачић, Главоњић, Ивковић, Зубрицки.

БЕОГРАД: Поповић, Трифонов, Алберс, Арвај, Бркушанин, Црноглавац, Јанковић, Подунавац, Ристић, Чуковић, Филиовић, Миловановић, Огризовић, Салији, Тројановић, Туркот, Вучуревић.

Оклопници Београда нови су шампиони Србије. Рисови су и у другом мечу финала плеј-офа савладали градског ривала Црвену звезду са 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) и са 2:0 у серији освојили прву круну првака у једногодишњој клупској историји.

Српског МОЛ лигаша до тријумфа у изузетном узбудљивом мечу у новосадском „СПЕНСУ” довео је словачки интернационалац Самир Салији, који је у два наврата мајсторски искористио предност од играча више у првој и последњој трећини. Руски интернационалац Александар Зубрицки донео је изједначење црвено-белима сјајним шутем у другом делу игре, али је Салији поготком 11 минута пре краја оверио велику победу.

Меч у Новом Саду био је далеко неизвеснији него претходни у „Пиониру" (7:2). Звезда је пружила изузетан отпор, ипак није успела, иако је била веома близу, да избори мајсторицу.

Салији: Пресрећан сам

- Баш тешка утакмица, Звезда је играла веома агресивно. Имали смо среће да први постигнемо гол у последњој трећини, али то нам није помогло превише јер смо морали да се максимално боримо до самог краја. Пресрећан сам због титуле, поготово што није било лако освојити је. Честитам момцима – истакао је творац победе у другом мечу Самир Салији.

Београд је рано стигао до вођства голом Салијија на истеку петог минута, реализовавши тако „пауер плеј”. Изузетно ангажована игра у нападу тима Ненада Милинковића уродила је плодом три минута после првог одмора кад је Александар Зубрицки из даљине, искоса са десне стране, послао пројектил и „поцепао” мрежу Алексеја Трифонова.

И последњи период протекао је у отвореној игри, да би гол поново пао у „пауер плеју” у 49. минуту. Немања Јанковић је пребацио пак на линију булија и Самир Салији је поново Београд довео у вођство. Могао је и до хет-трика само по-ла минута касније, али је пак зауставила статива.

И Звезда је два минута касније имала прилику, нову сјајну бомбу Зубрицког крајњим напором преко пречке пребацио је Трифонов. Црвено-бели су до краја утакмице покушавали да дођу до преокрета, три минута пре краја Милинковић је повукао голмана Виталија Белинског, али резултат је остао непромењен и Београд је могао да започне прославу прве круне.

- Титулом затварамо одличну сезону у којој смо начинили велики корак за српски хокеј. Учешће у МОЛ лиги сигурно ће много значити репрезентацији на предстојећем Светском првенству. Звездаши су се одлично борили, али смо ипак ми изашли као победници. Честитам момцима на титули, она је савршени поклон за крај сезоне - нагласио је тренер Београда Немања Јанковић, иначе синоћ и асистент код другог гола Салијија.

- Први меч финала добили смо прилично лако, али је ова друга утакмица била потпуно другачија, далеко тежа. Умор нас је сустигао после дуге сезоне што није оправдање, али је чињеница. Драго ми је што сам био капитен Београда у овој првој, историјској сезони и још подигао шампионски пехар. Нема одмора, већ да-нас крећемо са припремама репрезентације, покушаћемо да оправдамо овај проје-кат - истакао је капитен Рисова Димитрије Филиповић.