Почетна / Микс / Зимски спортови

Организатори ЗОИ: Испунили смо циљ у популаризацији зимских спортова у Кини

Генерални директор одбора за планирање у Организационом комитету Ли Сен рекао је да је "циљ ангажовања 300 милиона људи у зимским спортовима постао стварност
ФОТО: EPA-EFE/WU HONG

Организатори предстојећих Зимских олимпијских игара у Пекингу саопштили су данас да су испунили циљ популаризације и укључили 300 милиона становника у зимске спортове.

Кина је 2015. године добила домаћинство Зимских олимпијских игара, које ће се од 4. до 20. фебруара одржати у Пекингу. Тада су организатори били забринути јер земља нема велику традицију такмичења у зимским спортовима.

Кина је од тада поставила циљ како би се што више људи бавило зимским спортовима, а сада 300 милиона Кинеза игра хокеј, бави се скијањем и осталим спортовима.

Генерални директор одбора за планирање у Организационом комитету Ли Сен рекао је да је "циљ ангажовања 300 милиона људи у зимским спортовима постао стварност".

"То је дугорочни развој и има још простора за раст", додао је он.

Ли је навео да се земља сада може похвалити са 654 стандардна клизалишта и 803 скијалишта у отвореном и затвореном.

У кандидатури Пекинг је навео да ће за такмичење користити и објекте који су изграђени за Олимпијске игре одржане 2008. године.

С обзиром на суву климу, организатори би могли у великим количинама да производе вештачки снег, али је портпарол Зимских олимпијских игара Јан Ђиаронг рекао да ће утицај бити врло ограничен.

"Наш систем за вештачки снег користи најнапреднију светску опрему за уштеду воде. Вода која се користи за прављење снега је релативно ограничена и неће имати утицај на регионалну безбедност воде и животну средину", навео је Јан.

Организатори су недавно успоставили здравствени мехур, у коме ће боравити спортисти, чланови екипа, новинари и запослени у организацији, како би се заштитили од спољних утицаја и корона вируса.

Поједине земље предвођене Сједињеним Америчким Државама објавиле су дипломатски бојкот Игара у Пекингу због питања људских права у Кини.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.