Stefanović osvojio srebrnu medalju na SP i vizu za Tokio!

2

Zlatna medalja pripala je Britancu Lijamu Hitu, dok se bronzanim odličjem okitio Karlos Garote iz Španije sa 26 stotinki lošijim vremenom od pobednika

Srpski kajakaš Strahinja Stefavnović osvojio je srebrnu medalju u trci jednoseda na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Segedinu.

On je trku završio u vremenu od 35,04 sekunde, što je za 18 stotinki lošiji rezultat od pobednika. Ovaj rezultat omogućio mu je i vizu za Olimpijske igre u Tokiju.

Stefanović: Još nisam svestan šta sam uradio, ali sam verovao
Strahinja Stefanović rekao je posle osvajanja srebrne medalje u trci jednoseda na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Segedinu da još nije svestan rezultata, ali da je sve vreme verovao u dobar rezultat.
Još uvek nisam svestan šta sam uradio, ne mogu da verujem, mislim da sanjam, mislim da ću tek kroz par dana, kada dođem kući videti šta sam stvarno uradio. Ostaje mi da da uživam u rezultatu – rekao je Stefanović.
On je osvojio srebrnu medalju na Svetsko prvenstvu u Segedinu.
Trka je bila sjajna. Verovao sam od početka. Od starta sam bio samouveren, držao sam se, tek me je pred kraj malo obišao i tu sam izgubio zlatnu medalju, ali sam svakako prezadovoljan. Sve se poklopilo, lepo smo trenirali i verovali u ovaj rezultat – rekao je on.
Stefanović je ovim rezultatom ispunio olimpijsku normu za Igre u Tokiju 2020. godine.

Srpska kajakašica Milica Starović plasirala se danas u finale jednoseda na 500 metara na Svetskom prvenstvu u Segedinu.

Starovićeva je u svojoj kvalifikacionoj grupi ubedljivo trijumfovala pošto je stazu izveslala za minut i 56,02 sekunde.

Ona će se za medalju i mesto na Olimpijskim igrama u Tokiju boriti u nedelju od 11.44.

Starovićeva je prethodno zauzela sedmo mesto u finalu K1-200.

Ženska posada četverca na 500 metara polufinalnu trku izveslala u vremenu minut i 35,22 sekunde, što je bilo dovoljno za peto mesto.

Nikolini Moldovan, Milici Starović, Kristini Bedeč i Mariji Dostanić poslednjeg dana šampionata u Segedinu preostaje borba u B finalu, koje je na programu od 10.44.

Muški četverac na 500 metara je u svojoj polufinalnoj grupi zauzeo šesto mesto, pošto je kroz cilj prošao za minut i 22,06 sekundi.

Stefan Vekić, Nebojša Grujić, Vladimir Torubarov i Marko Dragosavljević nisu uspeli da se izbore za prolaz u finale i šampionat će završiti u B finalu u nedelju od 10.38.

Olimpijski vicešampioni u dvosedu na 1.000 metara, Marko Tomićević i Milenko Zorić, nisu uspeli da se plasiraju u finale i da se bore za olimpijske norme za Tokio.

Tomićević i Zorić su u svojoj polufinalnoj trci zauzeli sedmo mesto pošto su stazu izveslali za tri minuta i 30,80 sekundi. Oni će šampionat u Segedinu završiti u C finalu u nedelju od 11.04.