СВЕТСКИ КУП У БЕОГРАДУ: Финале за Мачковића и Васића и Јовану Арсић

0

Српски двојац без кормилара, Мартин Мачковић и Милош Васић, пласирао се у финале Светског купа у веслању у Београду, пошто је освојио прво место у другој полуфиналној трци.

Мачковић и Васић су од почетка до краја трке дуге 2.000 метара на Ади Циганлији били у вођству и кроз циљ су прошли у времену 6:30,77 минута.

Они су трку завршили са више од четири секунди предности у односу на другопласирани двојац Холандије 1. У финале се пласирао и двојац Велике Британије 1, који је заузео треће место.

Финална трка двојца без кормилара на програму је сутра у 11.23.

Јована Арсић се пласирала у финале скифа, пошто је заузела треће место у првој полуфиналној трци на Ади Циганлији.

Арсић је 2.000 метара прешла у времену 7:38,27 минута, три секунде иза другопласиране Хане Скот из Велике Британије, односно нешто више од четири секунде иза победнице Шију Лу из Кине.

Финална трка на програму је сутра у 14.08.

Александар Филиповић је у Ц финалу скифа заузео друго место (6:56,25), односно укупно 14. место на Светском купу у веслању, док је Виктор Пивач био победник трке скифа у Д финалу (7:55,99) и у кончаном пласману је заузео 19. позицију.