Јуниори Србије осми на ЕП у стрељаштву

0

Мушка јуниорска репрезентација Србије пушком заузела је данас осмо место у екипном такмичењу на 50. Европском првенству ваздушним оружјем у Вроцлаву.

Српски јуниорски тим, Марко Ивановић, Алекса Митровић и Ђорђе Савић, је до четвртфинала дошао као четвртопласирани у првом делу квалификација, на основу резултата у појединачном такмичењу. Србија је погодила 612,6 кругова, сваки стрелац испаљује по 20 дијабола, што је било довољно за осмо место, саопштио је Стрељачки савез.

Златну медаљу освојила је Мађарска са 625,6, кругова, сребро су освојили Французи са 622,7, док је бронза припала Русији са 622,6 кругова.

Србија је на овогодишњем јуниорском првенству Европе имала представнике само у дисциплинама пушком. Марко Ивановић је освојио четврто место у појединачном такмичењу. Јуниорке су у екипном пласману заузеле 10. позицију, а Теодора Вукојевић је била близу појединачног финала.

Шеф стручног штаба и селектор за пушку Драган Доневић рекао је да је екипа напредовала у односу на прошло Европско првенство ваздушним оружјем, где нико од јуниора није пуцао у финалу.

- Ивановић је био врло близу одличја, практично један хитац му је однео бронзу. Остаје жал за пропуштеном шансом, али без дилеме, четврто место у најјачој европској конкуренцији је резултат за респект. У екипном пласману јуниори су ушли међу осам најбољих, што је био и циљ. Дали су све од себе, али су остали без борбе за медаље - рекао је он.

- Јуниорке су мало подбациле, очекивали смо да ће ући у борбу за медаље. Мада, ни у женском такмичењу, финале није било далеко. Теодора Вукојевић је заузела 12. место, од осме позиције и наставка такмичења ју је делило шест десетих делова круга - додао је он.

У петак у Вроцлаву, у "Дворани стогодишњица" почињу сениорска такмичења на Европском првенству.

Србију ће представљати - пушка: Андреа Арсовић, Ивана Анђушић Максимовић, Сања Вукашиновић, Милутин Стефановић, Миленко Себић и Лазар Ковачевић. У такмичењу пиштољем Зорана Аруновић, Бобана Момчиловић Величковић, Јасмина Миловановић, Дамир Микец, Димитрије Гргић и Душко Петров.

Осим медаља, у Вроцлаву ће се делити и олимпијске квоте. У свакој појединачној дисциплини сениорског програма на располагању су по две олимпијске визе.

Србија за сада има пет квота за Токио, три пиштољем, које су обезбедили Зорана Аруновић, Дамир Микец и Јасмина Миловановић и две пушком Милутин Стефановић и Сања Вукашиновић.