Сребро и бронза за српске микс парове у Бакуу

0

Српски репрезентативци у стрељаштву освојили су данас сребрну и бронзану медаљу у миксу на Светском купу у Бакуу.

Трећи дан Светског купа у главном граду Азербејџана је почео сребрном медаљом, коју је освојио микс пар ваздушном пушком Андреа Арсовић и Лазар Ковачевић.

У другој дисциплини данашњег програма, такмичењу мешовитих парова пиштољем, Зорана Аруновић и Дамир Микец су се окитили бронзом.

Арсовић и Ковачевић су захваљујући доброј завршници у квалификацијама пушком освојили друго место, са само једним десетим делом кругом предности испред првог тима Јужне Кореје и пласирали се у меч за злато.

Њихов ривал у финалу била је друга екипа Јужне Кореје, Ђихјеон Кеум и Хађун Парк. који су на крају славили са 16:10.

Други српски микс пар ваздушном пушком Теодора Вукојевић и Миленко Себић је заузео 15. позицију.

Аруновић и Микец су у квалификацијама мешовитих парова пиштољем са 578 кругова заузели шесто место и обезбедили учешће у једном од два меча за бронзу. Ривал им је била трећепласирана Украјина 1, која је забележила 579 круга.

Српски пар је славио против Украјинца са 17:9.

После три дана такмичења у Бакуу, Србија је са два злата, сребром и бронзом на првом месту у билансу медаља.

Пред српским стрелцима је слободан такмичарски дан, док ће у среду Лазар Ковачевић, Миленко Себић и Милутин Стефановић стартовати и квалификацијама у гађању МК пушком из тростава.