Србији бронза на ЕП у екипном надметању жена пиштољем, мушкој екипи Србије сребро

0

Српски женски сениорски тим, у саставу Зорана Аруновић, Јасмина Миловановић и Бранкица Зарић, освојио је бронзану медаљу у екипном такмичењу ваздушним пиштољем четвртог дана Европског првенства у Осијеку.

Женска репрезентација Србије пиштољем је у меч за бронзу ушла са трећег места у другој фази и са 565 кругова, колико је погодила и четвртопласирана Пољска.

У дуелу за бронзу између Српкиња и Пољакиња, српски тим је био успешнији и славио тријумф 16:8.

Ово је укупно осма екипна медаља за српски женски тим пиштољем на европским првенствима у последњих 11 година (пет златних, једна сребрна, две бронзане).

Прошле године, Србија је на ЕП у Вроцлаву освојила злато победивши управо Пољску у финалу.

Успеху у Вроцлаву, као и свим пре тога, учествовала је прерано преминула Бобана Момчиловић Величковић, која је лане била и појединачни шампион Европе.

Мушкој екипи Србије сребро на ЕП ваздушним оружјем

Мушки сениорски тим Србије пушком, у саставу Милутин Стефановић, Миленко Себић и Лазар Ковачевић освојио је вечерас сребрну медаљу на Европском првенству у Осијеку.

Српски мушки тим пушком је у другој рунди заузео друго место са 623,4 круга, а испред Србије остала је само Русија, па је тако меч за злато био реприза финала са ЕП 2019.године, одржаног такође у Осијеку.

Тада је Србија наступила у истом саставу као данас и освојила сребро.