Milak odbranio evropsko zlato na 100 metara delfin stilom

0

Mađarski plivač Krištof Milak osvojio je danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu, u trci na 100 metara delfin stilom.

Milak je trku isplivao u vremenu 50,33 sekunde, i tako je odbranio evropsko zlato osvojeno prošle godine u Budimpešti.

Ovo je Milaku treća medalja u Rimu, nakon što je osvojio zlato u štafeti 4x200 metara i srebro na 100 metara slobodnim stilom.

Srebro je pripalo Švajcarcu Noe Pontiju (50,87), dok je do bronze došao Poljak Jakub Majerski (51,22).

Zlato je u trci na 50 metara leđno u ženskoj konkurenciji pripalo Francuskinji Analiji Pigre, koja je slavila vremenom 27,27 sekundi.

Domaća takmičarka Silvija Skalija je osvojila srebro (27,53), a Holanđanka Majke de Vard je došla do bronze vremenom 27,54 sekunde.

Italijanska muška plivačka štafeta na 4x100 metara slobodnim stilom osvojila je danas zlatnu medalju na evropskom prvenstvu u Rimu.

Štafeta u sastavu Alesandro Miresi, Tomas Čekon, Lorenco Zaceri i Manuel Frigo u finalu je ostvarila vreme 3:10,50 minuta.

Srebro je pripalo mađarskoj štafeti (3:12,43), dok je do bronze došla Velika Britanija (3:12,70).

U trci na 200 metara leđno zlato je osvojio Britanac Džejms Vilbi rezultatom 2:08,96 minuta.

Finac Mati Matson je stigao do srebra vremenom od 2:09,40 minuta, a domaći takmičar Luka Picini je bronzu osvojio sa isplivanih 2:09,97 minuta.

Holanđanka Marit Stenbergen je u trci na 200 metara kraul zlato osvojila u vremenu 1:56,36 minuta, srebrna medalja je pripala britanskoj plivačici Freji Anderson (1:56,52), a bronzanu medalju je osvojila Nemica Izabel Mari Goze (1:57,09).