Почетна / Микс / Остали спортови

Тотално лудило за улазницама у Јапану, у првом кругу прошлог месеца распродато 3,2 милиона

На раскошној свечаности у Токију обележено тачно годину дана до почетка 32. Олимпијских игара
ФОТО: EPA/KIMIMASA MAYAMA

На екстравагантној свечаности у Токију обележено је тачно годину дана до почетка 32. Олимпијских игара на новом, велелепном стадиону у престоници Јапана. Представљена су олимпијска одличја за која ће се најбољи спортисти света борити од 24. јула до 9. августа 2020.

Олимпијске медаље дизајнирао је Јуничи Каваниши, а управо су његова одличја привукла највећу пажњу. Кружног су облика, пречника 85 милиметара, а на њима су приказани Атина, грчка богиња победе и олимпијски симболи. Израђене су од рециклираних метала од 6,21 милиона одбачених електричних апарата, понајвише од мобилних телефона.

12.6 милијарди долара по прорачуну коштаће Игре коштати, али је процена да ће трошкови бити већи и за 30 милијарди долара

- Спорт зближава свет и пружа исту шансу свима. То смо научили пре 55 година кад смо први пут угостили Игре у Токију – истакао је премијер Јапана Шинзо Абе.

Томас Бах, председник Међународног олимпијског одбора, нагласио је да је у историји Токио најбоље припремљен домаћин годину дана уочи почетка Игара:

- Биће то прелепа и јединствена прилика за наше домаћине да свету покажу најбоље од Јапана.

Организатори су уверени да ће спортски део планете присуствовати невиђеном спектаклу. Јапанци, како је то већ уобичајено вековима, ништа не препуштају случају и, наравно, све држе по контролом. Гласно и јасно уверавају да ће Игре бити „цакум-пакум”. Са поносом истичу да се све одвија по плану. Наравно, појавили су се и критике јер је сасвим извесно да ће почетни финансијски прорачун бити прекорачен.

200.000 особа пријавило се за волонтирање на Играма, 11.000 спортиста надметаће се у Токију

Међутим, нико због тога није забринут. Организатори тврде да је реч о улагању у будућност, а ветар у леђа им даје чињеница да је престоница Земље излазећег сунца постала рекордер кад је реч о приходима од спонзора. Потврђено је да је већ премашена цифра од три милијарде долара, што је троструко више него што је био случај у Рију 2016.

Уколико им је веровати, 90 одсто објеката је већ завршено. Међутим, грађена су само осам објеката. осталих 35 су или привремени, или је реч о обновљеним и модернизованим борилиштима. Многи од њих су коришћени и 1964. кад је Токио први пут био домаћин Игара.

3,22 милиона улазница продато је у првом кругу, 1,35 милијарди долара кошта ће нови Олимпијски стадион

Интересовање за Игре је превазишло сва очекивања, Јапанци су апсолутно полудели кад је реч о улазницама. Већ у првом кругу, током прошлог месеца, продато је, веровали или не, преко 3,22 милиона карата! Због тога су организатори морали да промене начин продаје како би бар нешто сачували за госте из иностранства.

Једни што мучи домаћине то су летње врућине. Чињеница да је прошле године, због високих температура у јулу, преминуло чак десет особа свакако је жестока опомена. Због тога су нека такмичења „пресељена” у сасвим неуобичајене термине. Тако ће маратонска трка почети у шест сати ујутру док ће ходачи мегдан на 50 километара започети пола сата раније.

339 комплета медаља у 33 спорта биће подељена, 4 нова спорта имаће премијеру у Токију (карате, спортско пењање и сурфовање).

У сваком случају Јапанци су већ сада уверени да ће свет уживати у најспектакуларнијим Играма у историји и свакако технолшки најнапредније. Ко може са им се супродстави у том уверењу?

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.