Vinjales pobedio u Asenu, vodećeg Markeza počistio Baldasari, Rosi izleteo u punoj brzini

0

Augusto Fernandez došao do prve pobede u karijeri, u Moto 2 klasi, Arbolino slavio u zujalicama posle sjajnog manevra dve krivine pre kraja

Vozač Jamahe Maverik Vinjales pobedio je u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Holandije u Asenu.

Vinjales je ostvario prvu pobedu u sezoni, a šestu u karijeri. On je trku završio rezultatom 40 minuta 55,415 sekundi.

Drugo mesto zauzeo je vodeći u generalnom plasmanu vozač Honde Mark Markez sa zaostatkom od 4,854 sekunde, dok je treći kroz cilj prošao Fabio Kvartararo iz Jamahe sa 9,738 sekundi zaostatka, koji je ima pol poziciju.

Rosi je u petom krugu, osmoj krivini, imao težak incident, izleteo je u punoj brzini zajedno sa Nakagamijem, koji je prebačen u bolnicu.

Markez je uvećao prednost u generalnom plasmanu u odnosu na Andreu Dovicioza iz Dukatija, koji je današnju trku završio na četvrtom mestu.

Naredna, deveta trka u šampionatu na programu je 7. jula za Veliku nagradu Nemačke.

U Moto 2 klasi je vodio Aleks Markez, sve dok ga nije sa staze “počistio” Lorenco Baldasari dva kruga pre kraja, taj poklon iskoristio je Augusto Fernandez i došao do prve pobede u karijeri. Bred Binder je bio drugi, Luka Marini treći, a na četvrtom mestu našao se Tom Luti, od Asena vodeći u generalnom plasmanu.

U Moto 3 klasi Toni Arbolino je došao do druge pobede u sezoni, za “kljun” je slavio ispred Lorenca Dala Porte, pretekavši ga dve krivine pre kraja. Treći je bio Jakob Kornfel, koji je kao vodeći kažnjen zbog silaska sa staze dužim krugom, ali se dočepao pobedničkog postolja.