Огњен Стојановић освојио бронзу на Азијском купу

0

Најбољи српски триатлонац Огњен Стојановић освојио је бронзану медаљу на Азијском купу одржаном у кинеском граду Дексингу.

Стојановић је дистанцу олимпијског триатлона од 1,5 км пливања, 40 км вожње бицикла и 10 км трчања прешао за један сат, 50 минута и 31 секунду. У конкуренцији 47 такмичара Огњен је остварио велики успех обезбедивши победничко постоље, прво ове сезоне. На претходној трци, Афричком купу у Египту, Стојановић је заузео одлично пето место у јакој конкуренцији, а сада је успео да се домогне медаље.

У последња два километра на трчању са шестог, седмог места стигао сам до бронзе, иако је група имала до 100 метара предности – кратко је Стојановић описао последње сегменте трке.

Испред њега су били само Рус Владимир Турбајевски који је резултатом 1:50:12 освојио злато и другопласирани Макото Одакура из Јапана (1:50:14). Од наших представника на трци у Кини учествовали су још и Владимир Данко (2:04:53) и Јован Поњевић (2:08:42), који су заузели 42, односно 43. позицију.