Копаоник је и овог јула био у знаку спорта (ФОТО)

1

Копаоник је и ове године угостио рекордан број љубитеља спортова у природи, а спортски догађаји „Три стране Копаоника“ и „Трејл рејс Копаоник“ учиниле су да ово буде најпосећенији викенд летње сезоне у 2018. години на нашој најпознатијој планини.

Д. Остојић, Н. Мојсиловић

Спортски викенд отворен је у суботу 27. јула у 11 часова  када је званично отворено треће издање трејл трке под називом „Трејл рејс Копаоник“, а која је угостила нешто око 500 учесника из читаве земље, али и региона и иностранства. Учесници су могли да се опробају у две стазе дужине 7 и 15 километара и да кроз трчање упознају неке од најлепших предела Националног парка „Копаоник“.

Све трке ове године су, стримингом путем најбрже Вип 4Г мреже, могли да прате сви они који нису били у прилици да дођу на Копаоник, али и они који су се одлучили да бодре учеснике пратећи уживо трку и резултате из Вип зоне у Конацима.

На трци дугој 7 километара у женској категорији победу је однела Татјана Јовановић из клуба БРЦ (42:16), друго место заузела је Александра Буркановић из Атлетског клуба Апатин (43:48), док је треће место освојила Сандра Узелац (45:44).

У мушкој конкуренцији најбољи је био Илија Миленковић из АРК Маратонац Крушевац (34:25), друго место заузео је Иван Мишкељин из Атлетског клуба 21. мај (34:36), а треће члан Планинарског друштва Победа из Београда, Слободан Ивковић (35:38).

На стази дугој 15 км код жена прво место заузела је Катарина Похлод, клуб Актив Травелинг (1:17:42), друго место заузела је Невена Јовановић из АК Црвена Звезда (1:20:27) док је треће место заузела Невена Рајковић (1:22:41).

У мушкој конкуренцији прво место заузео је Кристијан Стошић из АК Врањански маратонци (1:04:08), други је био Ненад Живковић из АКР Маратонац Крушевац (1:05:57), док је трећа позиција припала Душану Базићу испред Скајранинг Србије (1:08:02).

У тимској трци „Бизнис трејл рејс“ која се трчала на стази дугој 7 километара прво место освојио је тим „Мили Сава“ (35:35), другопласирани тим био је испред компаније „Делта Холдинг“ под називом „Ран фор Фан“ (42:25). Трећепласирани тим из такође долази из компаније „Делта Холдинг“ под назовом „Љуте папричице“ (48:45), а генерални спонзор, компанија Вип мобил, победничким тимовима доделила је по два телефона марке Хуавеји.

У редовној тимској трци победу је однео тим „Магна Фит“ (41:03), друго „Хитри равничари“ (47:13), а треће „Лавакс“ (49:03).

Субота је била потпуно у знаку спорта јер су у наставку дана одржане још две ревијалне манифестације за бициклисте и за децу.

Прва на реду била је „Вип дечија трка“ где су се малишани узраста од 2 до 12 година такмичили на земљаној подлози, а друга „Вип полигон спретности“ где су бициклисти требали да покажу своје умеће на полигону са препрекама. Победу на полигону однео је Александар Роман који је за најбрже време, а са најмање грешака извезао полигон и тиме потврдио своју изузетну форму, а као награду добио Хуавеји П20 Про који му је доделила компанија Вип мобил.

Недеља је била резервисана за бициклисте и пето издање маратона „Три стране Копаоника“, једног од наших најпознатијих маратона намењених љубитељима вожње на два точка.

Вожене су стазе малог, средњег и великог маратона у дужинама од 20, 50 и 70 километара, а пред учесницима су биле измењене трасе у односу на прошлогодишње издање.

Стаза малог маратона ове године угостила је рекордан број учесника и у мушкој и у женској категорији.

Прво место у женској категорији припало је Маји Чубрановић (1:49:47), другопласирана је била Лидија Кнежевић из клуба „24 Фит тим“ (1:55:55), док је треће место освојила Алена Пејић (2:05:43).

У мушкој конкуренцији прво место освојио је домаћи такмичар, Емир Коца из БК Нови Пазар (1:10:32), друго место припало је Алеку Боневу из Бугарске, клуб Орловац (1:11:56), а треће Милану Вукајловићу из БК Раднички Каприоло Крагујевац (1:18:24).

Код жена на стази средњег маратона прво место освојила је Андријана Анастасовска из Македоније, клуб Оксиџен (4:04:49), а друго Милица Стевановић из БК Орловац (4:11:37).

У мушкој конкуренцији прво место заузео је Андреј Галовић, такмичар Партизана (2:43:11), друго Стефан Бајчета из Црне Горе (2:51:21), док је треће место заузео Марко Ћурчић из БК Прогресив (2:52:48)

На најтежој стази великог маратона која је свој назив добила по броју страна са којих се осваја највиши врх Суво рудиште на 1981мнв, прво место у женској конкуренцији освојила је наша најпознатија брдска бициклистиња, учесница Олимпијских игра у Бразилу, Јована Црногорац (4:49:19) из тима „Бајк веј рејсинг“, док

У мушкој конкуренцији подијум је припао учесницима који су једном или неколико пута освајали овај маратон те је по други пут победу однео наш најбољи брдски бициклиста и актуелни балкански шампион Алекандар Роман, БК Партизан (4:00:45). Друго место припало је Ивану Јовановићу из Металца (4:12:12), док је треће место освојио прошлогодишњи победник Срећко Ђолић такође из Металца (4:23:12).

РЕЧ ОРГАНИЗАТОРА
Поред учесника којима се организатор захваљује на предивном спортском дружењу, велика захвалност иде и Националном парку Копаоник, општинама Рашка и Брус, ЈП Скијалишта Србије и хотелијерима „МК Моунтин Ресорт“, „Хотел Ртањ“ и „Краљеви Чардаци“ због препознавања значаја ових манифестација за развој летње сезоне на Копаонику и значајне помоћи приликом организације догађаја. Посебна захвалност иде и компанији Вип мобил, генералном спонзору манифестације, као и свим осталим спонзорима, медијима и пријатељима трке који су допринели да манифестације буду пропраћене на прави начин.