Мићић наставио ниску, освојио европску бронзу у Риму

0

Од када наступа под заставом Србије Стеван Мићић је нанизао европску бронзу у Каспијску 2018, одличје истог сјаја и године на Медитеранским играма, а 2019. је био други на Европским играма

Српски рвачи наставили су традицију освајања медаља на великим такмичењима. Стеван Мићић је освојио бронзану медаљу на Европском шампионату у Риму.

Мићић је кроз репесаж стигао до прилике да понови успех са претходног Европског првенства у руском Каспијску, када је такође освојио бронзу.

Мићић је у мечу за бронзано одличје у олимпијској категорији до 57 килограма у слободном стилу савладао (10:0 - технички туш) Јермена Михрана Јабуриана.

ретходно је Мићић изгубио у осмини финала од Турчина Сулејмана Атлија, који је освојио сребрну медаљу.

Мићићу је то трећа медаља за национални тим Србије. Има европску бронзу, као и сребро на Европским играма младих у Минску.

Уједно је момак рођен у Меси у САД обезбедио норму за Олимпијске игре у Токију.

Мићић је на ЕП у Каспијску у Русији 2018. године у истој категорији такође освојио бронзану медаљу.