Милици Николић измакла бронза на мастерсу у Кини

0

Сребро је припало Јапанки Ами Кондо, а прво место Дистрији Краснићи, такмичарки селекције тзв. Косова

Милица Николић, представница Србије на Мастер турниру најбољих светских џудока у кинеском граду Гвангжуу, завршила је такмичење на петом месту у категорији до 48 кг.

У борби за бронзано одличје Милица Николић је поражена од Маруше Стангар из Словеније, на „златан бод“ у продужетку после 5:21 минута борбе.

Претходно, Милица је на старту турнира савладала Португалку Катарину Косту захватом за ипон, 1:18 секунди пре истека регуларна четири минута борбе. У четвртфиналу Милица је изгубила од Јапанке Ами Кондо на вазари (0:1).

У репесажу, наша џудисткиња је савладала Шпанкињу Јулију Фигуероа на вазари (1:0) после исцрпљујућа четири минута надмудривања на татамију, а већ у наредној борби је заустављена у поменутом мечу од Словенке Стангар, што је за такмичарку Црвене звезде значило да мора да се помири с освајањем петог места у коначном пласману.

Бронзану медаљу је поред Словенке Стангар освојила и Рускиња Ирина Долгова која је победила у борби за одличје Монголка Урантсетсег Мункхбат. Сребро је припало Јапанки Ами Кондо, а прво место Дистрији Краснићи, такмичарки селекције тзв. Косова.