Почетна / Микс / Атлетика

Оливера Јевтић првакиња Балкана у маратону

Српска атлетичарка Оливера Јевтић победила је данас на шампионату Балкана у маратону који се одржао на Кипру.

Трећу годину заредом постала је првакиња Балкана, а ове године, трку је завршила за два сата, 44 минута и 26 секунди.

- С обзиром на то да сам на ово такмичење дошла директно из Кеније, где сам тренирала на 2.400 метара надморске висине, прибојавала сам се аклиматизације. Победила сам са шест минута предности испред такмичарке из Бугарске и Румуније. Поред титуле првака Балкана била сам свеукупни победник и од свих учесника маратона једино сам ја остварила бонус за награду. То говори колико су услови за добар резултат били временски неповољни - реклa је Јевтић.

Она је додала да је првенство Балкана "добра увертира за изазове у 2018. године", где пре свега мисли на Европско првенство у атлетици које се одржава у Берлину.

Друго место заузела је такмичарка из Бугарске Симеонова Радосвета са резултатом од 2:50.18 сата, а трећа је била Украјинка Катарина Карманенко са резултатом од 3:04.47.

Харис Ајдаревић и Теодора Симовић прваци Србије у полумаратону

Атлетичари Новог Пазара Харис Ајдаревић и Теодора Симовић победници су данашњег Крушевачког полумаратона, који је представљао и Првенство Србије у тој дисциплини.

Ајдаревић је стазу од 21,1 километара прешао за 1:09,46, а после њега у циљ су ушли Огњен Стојановић из новосадске Војводине и члан крагујевачког Челенџа Дарко Живановић са осам, односно 15 секунди заостатка.

Теодора Симовић је на истој деоници остварила време од 1:14,16, друго место заузела је Наташа Ћулафић из београдског Партизана са 1:22,24, а треће такмичарка Црвене звезде из Београда Невена Јовановић са 1:23,56.

У Крушевцу су одржане и трке на 10 километара у обе конкуренције, у којима су славили атлетичар Инђије Милош Малешевић и Ана Суботић из ивањичког Јавора. Полумаратон у Крушевцу одржан је трећи пут.