Почетна / Микс / Атлетика

Упркос напретку, суспензија руских атлетичара и даље на снази

Светски атлетски конгрес, који је одржан путем видео конференције, подржао је препоруку Радне групе за процену напретка Русије у борби против допинга
ФОТО: Википедија

Међународна атлетска федерација задржала је данас суспензију Русије, која траје од новембра 2015. године због инситуционализованог система допинга, иако је примећен "напредак".

Светски атлетски конгрес, који је одржан путем видео конференције, подржао је препоруку Радне групе за процену напретка Русије у борби против допинга.

- Руска федерација (РУСАФ) стално напредује у испуњавању постављених услова - рекао је шеф Радне групе Руне Андерсен.

РУСАФ је од марта успоставио "план реинтеграције", који је састављен уз помоћ три независна стручњака, који посебно предвиђа признавање прошлих случајева допинга, стварање независног антидопинг одељења, финансирање већег броја тестова, санкције руским регионима који имају проблема са допингом, охрабрење узбуњивача и веће учешће спортиста у управљању својим спортом.

- Ове промене одражавају нову културу унутар РУСАФ - додао је Андерсен.

Међутим, и даље има неколико људи у руској атлетици који нису прихватили ову нову културу и РУСАФ има још посла како би осигурао да они не врше утицај. Статус РУСАДА (Руске антидопинг агенције) остаје још једна тема која изазива забринутост.

Светска антидопинг агенција је крајем 2019. године казнила РУСАДА због намештања компјутерских фајлова Московске антидопинг лабораторије, првобитно са четири године суспензије из међународних такмичења, пре него што је Суд за спортску арбитражу смањио казну на две године од децембра 2020.

Упркос суспензији њихове земље, руски спортисти могу да се такмиче под неутралном заставом, али под строгим условима поштовања антидопинг правила.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.