Нешовић херој велике победе Новог Пазара

1

Војводина са 20 разлике победила Дунав, али је и даље на зачељу каравана

Нови Пазар – Златибор 89:87 (25:23, 20:18, 23:26, 21:20)

Нови Пазар - Дворана: Пендик. Гледалаца: 500. Судије: Маричић, Стефановић, Дашић.

НОВИ ПАЗАР: Брунчевић 28 (8 ск), Хабибовић, Мелори, Нумановић 2, Новаковић 10, Исламовић 1 (5 ск), Тодоровић 11, Миладиновић 2, Муратовић, Кораћ 12, Нешовић 11, Вучићевић 12

ЗЛАТИБОР: Поповић 16 (6 ас), Стаменић 2, Весовић, Миловановић 2, Ризнић 16 (6 ск), Воркапић 8 (6 ас), Папић 17 (5 ск), Маројевић 5, Станојевић 2, Павловић 19 (5 ск).

Нова драматична утакмица у Пендику и важна победа Новопазараца, до које су дошли мирноћом у самој завршници.

Када је Поповић после непуна три минута игре у последњој деоници довео након дужег времена госте у вођство (72:73), извесна је била нова, ко зна која по реду ове сезоне у Пендику инфаркт завршница. Гости су брзо изгубили четири поена вишка (72:76) зарађених у прва три минута игре захвуљујући сјајној минијатури Кораћа.

У последњи минут ушло се резултатом 84:87, и то након невероватног поена Папића у ситуацији кад је на семафору писало да је остало мање од секунде за напад. Онда је Нешовић у шестој секунди напада погодио за три. Шест секунди пре краја Папић је фаулирао Нешовића, овај погодио оба слободна бацања, да би последњи пут Ризнића завршио далеко од обруча.

Четрнаесто коло: ОКК Београд – Напредак 72:70, Тамиш – Слобода 66:70, Металац – Борац 90:106, Колубара – Вршац 86:85, Војводина – Дунав 97:77, Нови Пазар – Златибор 89:87, Динамик – Младост 86:73.

Kоментари (1)

Navijac

Velika pobeda kolubare da su na vreme poceli ovako da igraju mozda i borba za titulu