Младост поразом ка Супер лиги, Беовук се опростио победом

1

У утакмици без резултатског значаја Беовук је савладао Младост, којa je раније обезбедилa пласман у Супер лигу

Беовук 72 – Младост Адмирал 90:79 (22:20, 21:22, 21:20, 26:17)

Београд - Дворана: Мега фектори. Гледалаца: 100. Судије: Прпа, Весковић, Пешић.

БЕОВУК 72: Марјановић 19, Мусић 25, Неранџић 5, Максимовић 14, Мишковић 13, Мићуловић, Милојевић, Павловић, Стиковић 2, Грушановић 12, Војиновић.

МЛАДОСТ АДМИРАЛ: Нешовић 5, Бабовић 13, Малиџан 4, Бркић 15, Бјелић 16, Николић 4, Новаковић 2, Драшковић 4, А. Новаковић 3, Антонијевић, Јековић 6, Свилар 7.

У утакмици без резултатског значаја, Беовук је савладао Младост и победом се опростио од ове сезоне у КЛС. Истовремено, Земунци – који су већ раније обезбедили пласман у Супер лигу – са горким укусом иду међу најбоље.

У 25. минуту, Андрија Нешовић је тројком донео Земунцима шест поена вишка (47:53). Чинило се да су то тренуци у којима ће Младост дефинитивно да преломи резултат. Нису били. Серију којом се Беовук вратио поечо је Новак Мусић, Андрија Марјановић је везао пет поена, Урош Стиковић и Лука Максимовић додали по два и три минута касније на семафору је писало 58:55.

И није Беовук ту стао. Пред последњи минут трећег периода, Марјановић је тројком повисио на деве разлике – 64:55. Тајм-аут са клупе Младост на кратко је прекинуо налет домаћина, до истека 30. минута гости су серијом 7:0 вратили брејк. Али...

Нова серија Беовука, овог пута 8:0 за четири минута игре у последњем периоду и 72:62, значила је и дефинитивни слом отпора гостију. Они не да више ниједном нису запретили, већ су тонули све дубље.