Земунци узели меру Чачанима у дворани крај Мораве

0

Кошаркаши Младости узели су меру и чачанском Борцу у припремама за нову сезону

Младост је наставила са сјајним партијама у припремном периоду. Земунци су узели меру Борцу у дворани крај Мораве, што је подвиг који и познатији клубови нису остваривали. Изабраници Драгана Јаковљевића до тријумфа су дошли захваљујући изузетно расположенима Ливингстону и Белићу, а занимљиво је да од седморице стрелаца Младости једино Симић није био двоцифрен!

Уводни део приче припао је Борцу, јер је домаћин за три минута примио свега два поена. Тек је Миленковић половином деонице погодио за три, што су били први поени након дугог периода. Исти играч погађао је у наредна три напада, па је Младост чак и повела (13:10). Од тог момента гости су заиграли далеко боље. Такво стање потрајало је до истека првог десетоминутног периода.

БОРАЦ - МЛАДОСТ 109:115 (27:31, 25:30, 35:25, 22:29)

БОРАЦ: Ћурчић 10, Хејл 11, Томашевић 2, Пецарски 19, Маринковић 16, Новаковић 15, Тодоровић 2, Лешић 8, Чарапић 26, Јанковић.

МЛАДОСТ: Ливингстон 30, Симић 8, Милосављевић, Белић 21, Миленковић 14, Ковачевић 10, Бојић 18, Гавриловић 14, Сар, Живојиновић.

Добре минуте са краја прве Младост је наставила почетком друге четвртине, па је дошла до пет поена суфицита (33:28). Да се гости још више не одлепе постарао се Чарапић. Али, Младост се није дала. Гости су муњевито стекли плус осам (42:34).

Играло се у серијама, а ред је био на Борац. Домаћин је са неколико правих решења у нападу дошао до минус два (45:47). Међутим, поново је Младост узвратила, па је на велики одмор отишла са предношћу од девет поена (61:52).

Након што се вратио из свлачионице, Борац је заиграо са драстично више енергије и повео после три везане тројке (74:69). Добра игра домаћина била је аларм за клупу Младости да затражи тајм-аут. Али, Маринковић је био у добром ритму, успевао је да сачува предност и оде до плус шест (81:75). Ипак, до конца трећег дела игре Младост се изборила за егал.

На све начине је гостујући састав покушавао да поново дође до вођства, али је Борац некако одолевао. Онда је Младост половином последње деонице повела 107:101.  Одличном игром, али и захваљујући грешкама домаћина састав из Земуна је дошао до суфицита од осам поена (113:105), два минута пре краја и до краја меча успео да сачува победу.