Кари водио Вориорсе до победе, 14 поена Теодосића, Богдановић само четири

1

Кошаркаши Голден Стејта победили су у ноћи између четвртка и петка Лос Анђелес клиперсе на свом терену са 134:127

Шампионе НБА лиге је до победе водио Стеф Кари који је убацио 44 поена уз десет асистенција и шест скокова. Њега је најбоље пратио Кевин Дурент са 24, док је Клеј Томпсон убацио 19 поена.

У редовима Клиперса најефикаснији је био Тобајас Харис са 22 поена, Лу Вилијамс је додао поен мање, док су по 15 поена постигли Данило Галинари и Монтрезл Харел.

Српски плејмејкер Милош Теодосић за 28 минута у игри постигао 14 поена, уз по један скок и украдену лопту и две асистенције. Бобан Марјановић је у игри био само минут и није се уписао у стрелце.

Вориорсима је ово била 45. поена од почетка сезоне, док су Клиперси уписали 27. пораз.

Кошаркаши Оклахоме славили су против Сакрамента са 110:107. Победу Оклахоми донео је Расел Вестбрук тројком уз звук сирене. Он је утакмицу завршио са 17 поена, док је најефикаснији у победничком тиму био Пол Џорџ са 26 поена. На другој страни, Зек Рендолф се истакао са 29 поена.

Српски репрезентативац Богдан Богдановић је на терену провео 17 минута и за то време је постигао само четири поена, уз две асистенције, али и пет изгубљених лопти.

Кошаркаши Вашингтона славили су у гостима против Кливленда са 110:103. Вашингтон су до 34. победе у сезони водили Бредли Бил са 18, односно Кели Обре јуниор и Томаш Саторански са по 17 постигнутих поена. У редовима Кавалирса најбољи је био Леброн Џејмс са 32 поена.

Кошаркаши Филаделфије победили су на гостовању екипу Чикага са 116:115. Бен Симонс је убацио 32 поена, укључујући и одлучујућа два слободна бацања 5,6 секунди пре краја меча. Симонса је најбоље пратио Џоел Ембид са 30 поена и 13 скокова.

У пораженом тиму најефикаснији је био Боби Портис са 38 поена, што је његов рекорд каријере.

У преостала два меча играна прошле ноћи, кошаркаши Шарлота су на свом терену били бољи од Бруклина са 111:96, док је Њујорк победио Орландо у гостима са 120:113.