Почетна / Кошарка / Евролига

Калинић "украо" победу Звезди у Истанбулу

Црвено-бели у финишу три и по минута нису постигли поене, следи меч са Макабијем у Београду 6. марта

Фенербахче – Црвена звезда 66:63 (22:20, 19:17, 10:14, 15:12)

Истанбул - Дворана: Улкер. Гледалаца: 7.315. Судије: Хуан Карлос Гарсија, Спирос Контас, Гитис Вилиус.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Вестерман 5, Махмутоглу 6, Калинић 10, Биберовић, Де Коло 9, Вилијамс 9, Томас 4, Весели 7, Мухамед 8, Дувериоглу, Датоме 5, Ловерњ 3. Тренер: Желимир Обрадовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Пантер 14, Браун 14, Перпероглу 8, Давидовац 3, Лазић 2, Берон 3, Гист 9, Лукас, Јагодић-Куриџа 8, Симанић, Оџо, Штимац 2. Тренер: Андреја Гавриловић.

Црвена звезда је била у серији од четири пораза, прекинула ју је победом над Панатинаикосом, а сада је поново ушла у серију од четири пораза (Химки, ЦСКА, Басконија, Фенербахче). У Истанбулу црвено-бели су водили 63:62, а онда последња три и по минута нису дали кош, последица пораз!

Почетак црвено-белих лош, као по обичају, 7:0, па 10:2 за домаћина. Ипак, на првој паузи били су само два поена у заостатку (22:20).

У другој деоници Фенербахче је дошао и до +7 (41:34), али је Звезда на великом одмору заостајала само четири поена (41:37).

Серијом 6:0 црвено-бели су коначно дошли до предности у трећем кварталу (41:43), повели и четири разлике (43:47), да би истоветном серијом турски тим узвратио (49:47), а на последњу паузу се отишло у егалу (51:51).

Назирала се драма у последњој деоници. Пет минута пре краја Фенербахче је могао да преломи, Весели је погодио за 60:56 уз додатно бацање, али га је промашио, а Пантер тројком и Браун после офанзивног скока су за педесетак секудни вратили предност Звезди (60:61).

Кренула су оба тима да брзају, напади нису били изграђени. Браун је пожурио у два наврата, чак и изгубио лопту кад су црвено-бели били у прилици да се одвоје у финишу.

Потом су Берон и Лазић одуговлачили, потрошили два напада без шута са изгубљеним лоптама.

За то време Фенер је био на 64:63, а у последњи напад домаћин је кренуо и шутирао, протраћена лопта, али је из аута вратио Никола Калинић, обезбедио још један напад црно-жутима, а после десетак секунди га је завршио кошем за 66:63.

До краја 40 секунди. Андрија Гавриловић је узео тајм аут.

Дуже од три минута Звезда није постигла поене, последње је са линије слободних бацања убацио Пантер три и по минута пре краја. Отприлике тад је добио посекотину и морао је ван терена.

Уследила је нова грешка, Браун је направио кораке. Последњи напад домаћин није добацио до коша, Звезди је остало 12 секунди за последњи напад.

Перпероглу је промашио тројку, ухватио је лопту Гист под кошем, а онда су му је исчепркали из руку, Звезда је уписала четврти пораз у низу.