Почетна / Кошарка / Евролига

Мајк Џејмс нерешива енигма за Звезду, ЦСКА славиo у Београду

Одиграла је Црвена звезда солидан меч, али то никад није довољно за победу против Московљана
Црвена звезда – ЦСКА 81:86 (17:16, 20:20, 16:24, 28:26)
Дворана: „Штарк арена”. Гледалаца: 13.457. Судије: Емилио Перез, Јакуб Замојски и Микола Амбросов.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Пантер 12, Браун 10, Перпероглу 3, Давидовац 4, Лазић 6, Берон 15, Гист 11, Јагодић-Куриџа 3, Симанић, Јовановић, Оџо 6, Штимац 11.
ЦСКА: Боломбој 2, Џејмс 29, Антонов, Стрелниекс 2, Војтман 6, Хакет 19, Сант-Рос 2, Куфос, Хилијард 12, Курбанов 8, Хајнс 6, Бејкер.

Црвена звезда је добро почела меч, осим вођства ЦСКА од 6:3, углавном је имала предност у првој четвртини.

Додуше, водили су Московљани после убаченог бацања Џејмса и са 16:15, али је после првих десет минута Звезда имала минималну предност (17:16).

Та разлика остала је актуелна и на полувремену, собзиром да је у последњој секунди друге четвртине Берон погодио тројку преко руке, уз фаул који није свиран (37:36).

ЦСКА је у трећем периоду стигао до предности, искористио је Звездиних неколико „празних минута”, сасвим довољно да се у једном тренутку одлепе и на девет поена разлике, после тројке Џејмса (58:49).

Макаби бољи од Валенсије у Шпанији

Кошаркаши Макабија победили су Валенсију са 85:82, у 25. колу Евролиге. Макаби је забележио 17. победу и сада има исти скор као четвртопласирани ЦСКА. Валенсија има скор 12/13 и на седмом је месту.

Ефес је претходно са 88:63 победио Бајерн у Минхену и учврстио се на првом месту, док је немачки клуб последњи у Евролиги. Барселона је са 92:81 победила Панатинаикос.

Ипак, почетак последње четвртине био је сјајан по црвено-беле. Пантер је први погодио, потом је Гист убацио „два плус један” (60:58).

Недуго потом, Пантер је погодио тројку, а потом и додатно слободно бацање, ЦСКА је имао само поен вишка (63:62).

Али, имали су Руси одговор, Хакет је убацио тројку, одмах потом за два је погодио Курбанов, па је Шакота морао да затражи тајм-аут, на шест минута до краја (70:64).

Није помогло, ЦСКА је дефинитивно преломио питање победника уз сјајан учинак Мајка Џејмса.

Американац је најпре погодио тројку, потом је убацио и три слободна бацања за максималну предност (76:66). За нови повратак Звезде у меч није било времена...