Почетна / Кошарка / Евролига

Звезда имала +17, али је до победе стигла у последњем минуту после поена Фелдина и украдене лопте Дангубића (ВИДЕО)

Црвено-бели су одлично почели, дошли до двоцифрене предности, али је одлука пала тек у пенал завршници

Aрмани – Црвена звезда 88:91 (15:29, 25:16, 20:16, 28:30)

Милано - Дворана: Медиоланум форум. Гледалаца: 8.670. Судије: Карлос Перуђа (Шпанија), Пјотр Пастусиак (Пољска), Јанис Фуфис (Грчка).

АРМАНИ: Гаудлок 3, Мицов 16, Пасколо 2, Калниетис 5, Тарчевски 4, Ћинћарини 11, Мбаје 14, Теодор 10, Џеферсон 1, Бертанс 14, Џерелс, Гудаититс 8. Тренер: Симоне Пјаниђани.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 7, Давидовац 7, Лазић 5, Антић 5, Фелдин 19, Јанковић 2, Рочести 12, Лесор 14, Енис 2, Јовановић, Бјелица 18. Тренер: Душан Алимпијевић.

Прошле сезоне Звезда је дошла до врло важне победе у Милану, слика се поновила и ове.

Почетак сјајан, шут за три поена 4/4 и предност 20:6 у 6. минуту. Разлика је остала иста до краја квартала.

Почетком друге четвртине серијом 5:0 домаћини су ублажили минус, али је Звезда одговорила серијом 8:0, Давидовац је погодио тројку за 37:20 у 15. минуту.

Звезда је тада стала, Армани је ушао у серију тројки, а оном Бертанса у 19. минуту пришао је на 38:41. Покушао је тада Звездин тренер Алимпијевић са два тајм аута да заустави Миланезе.

После полувремена поново су црвено-бели дошли до двоцифрене разлике (55:45), али је гост у последњи период ушао само са поеном плуса (61:60).

У последњој деоници поново је Звезда стекла осетнију предност, и то пошто је на 64:69 Фелдин добио „банану“ у контри, али је ухватио лопту, а Дангубић је потом подио тројку (72:64) шест минута пре краја.

Држали су црвено-бели разлику, а онда је Давидовац изгубио лопту приликом преношења лопте, а Армани је смањио на 74:77.

Уследио је одличан продор Дангубића и полагање на други обруч (79:74), али два минута краја опет је Армани био на поен минуса (80:81).

Уследила су два успешна бацања Фелдина (83:80), па неискоришћен напад Мицова, а онда и шут за три Рочестија, но после скока Лазића нико није покупио лопту. Уследила је "казна", Мицов је у контри 52 секунде пре краја погодио тројку за изједначење (83:83).

На 40 секунди до краја Фелдин је погодио после улаза за 85:83. Потом је Дангубић украо лопту, избацио Бјелицу самог у контру за потврду победе, али је Бертанс стигао да фаулира Бјелицу, који је промашио зицер. Ипак, погодио је 16 секунди пре краја оба бацања (87:83).

За само седам секунди Мицов је остао сам и погодио тројку (86:87). Узвратио је Фелдин са два успешна бацања (89:86).

Уследила је пенал завршница, на крају је Лазић одиграо одличну одбрану и Звезда је славила.