Почетна / Кошарка / Евролига

Вече брејкова: Ефес славио у Пиреју, а Дарушафака у Мадриду!

Ефес је заиграо доста боље него што је то био случај у првом мечу у Атини, славио је велики тријумф и пред два меча у Истанбулу има сјајан скор – 1:1

Олимпијакос није успео да одбрани домаћи терен и у Истанбул ће отпутовати са само једном победом. А тако им је мало недостајало да дођу до шансе да већ 26. априла имају прву меч лопту за пласман на финални турнир.

Гости су на старту повели са 8:2, прву четвртину су успели да добију (23:22), водили су и са 32:30 у 16. минуту меча.

Али, пирејски црвено-бели никако нису посустајали. Покренула их је тројка сјајног Спанулиса, уз препознатљиву одбрану, а кад је популарни Били погодио и на истеку полувремена домаћи су дошли до тада максималних „плус седам” – 44:37.

Борио се Ефес сјајно и у наставку, али је Олимпијакос на пет минута до краја још једном имао поменутих седам поена вишка (65:58).

Турци су успели да изједначе у завршници (71:71), а потом је Принтезис промашио два бацања. Ефес је потом и преокренуо Кирк (73:71).

Последња три напада донела су врхунац драме. Најпре је Папаниколау био непрецизан ван линије 6,75, али је Кирк потом промашио зицер. За напад црвено-белих остало је осам секунди, акција је ишла на Грина, а овај није погодио тројку за победу са звуком сирене.

Дарушафака је имала своју шансу још у првом мечу у Мадриду, али кад већ то нису успели да искристе, исту грешку нису поновили у петак увече.

Екипа Дејвида Блета остварила је велики тријумф против Мадриђана, те сада има психолошку предност пред два сигурна дуела у Истанбулу.

Гости су после првог полувремена имали шест поен вишка (44:38), али се чинило да ће Мадриђани преокренути. И јесу то урадили, пред улазак у последњи квартал (68:66).

Али, било је то кратког даха, гости су у последњој четвртини играли невероватну одбрану, дозволили су Реалу да им убаци тек 12 поена.

На крају, сјајни су били Вонамејкер са 21 поеном пратили су га Жижић и Вилбекин са по 17, те Клајбурн са 13. На другој страни, убедљиво најбољи био је Љуљ (22), њему уз раме још само Ајон (16).