Почетна / Кошарка / Евролига

Џејмс са сиреном за победу ПАО-а над фењерашом Униксом, Басконија и даље посрће (ВИДЕО)

Ефес у серији, побеђени и Шпанци, Жалгирис славио у гостима код Бамберга и остао у игри за четвртфинале

Ефес – Басконија 96:85 (23:21, 24:17, 26:22, 23:25)

ЕФЕС: Томас 9, Ханикет 16 (5 ск), Балбај, Браун 12 (5 ск, 4 ас), Осман 3, Гејик, Гренџер, Ертел 21 (11 ас), Мутаф 6, Пол 14, Данстон 15 (7 ск, 5 бл), Кирк.

БАСКОНИЈА: Ларкин 7 (6 ас), Барњани 4, Војтман 10 (13 ск), Ханга 20, Седекерскис, Бубоа 23, Блажич, Диоп 2, Тили 15, Лапровитола, Бадинџер 4, Луз.

Тим Велимира Перасовића је савладао Басконију која је очито у кризи, велики број звезда Сито Алонсо никако да усклади да тимски дишу.

Бриљирао је Брајан Данстон, чак осам пута гости из Виторије заустављали су га фаулом, а по обичају Француз Ертел је, осим што је био најефикаснији, са 11 асистенција добро разиграо Ефес, који је контролисао резултат све време меча, иако су гости претили и на томе завршили.

Жалгирис је славио у Немачкој чиме је остао у борби за четвртфинале. Одлука је пала у последњој четвртини када су гости тројком Јанкунаса дошли до пет поена предности 79:74 које су задржали упенал завршници.

У Жалгирусу само двојица двоцифена Лекавичијус са 29 и Јанкунас са 24 поена, код домаћина најбољи Мели и Тајс са по 17 и Милер са 15 поена.

Панатинаикос је изгубио прве три четвртине од фењераша Уникса, па је у последњој покушао да се вади. Ленгфорд је на старту последњих десет минута донео гостима из Казања двоцифрену предност (62:52), али је поенима Риверса пет и по минута пре краја ПАО изједначио (65:65) и као де се кренуло од почетка.

Тада је Колом везао две тројке за госте (71:65), па је Панатинаикос поново морао у потеру. На 90 секунди до краја Данило Анђушић је тројком вратио предност на +6 (79:73), Риверс је узвратио истом мером (76:79). Колом је убацио само једно бацање потом (80:76), а онда је Синглтон 49 секунди пре краја тројком примакао ПАО на 79:80.

Уследио је напад Уникса и промашаји Ленгфорда и Вилијамса, 15 секунди пре краја Синглтон је погодио само једно бацање за 80:80 и Уникс је имао напад за победу.

Вилијамс је седам секунди пре краја погодио два бацања (82:80), ПАО је кренуо у напад, Мајк Џејмс је две секунде пре краја погодио тројку, другу из пет покушаја, и спасао домаћина.

Бурусис је убацио 15, Синглтон 14, Риверс 13 поена, по 10 су дали Габријел и Ђентиле. Ленгфорд је дао 21, Колом 17, Вилијамс 13, а Анђушић 8 за Уникс.

Реал је био убедљив против дарушафаке, која је и даље "испод црте". Серхио Љуљ убацио је 26 поена, код гостију најбољи Андерсон са 18 и Вонамејкер са 15.