Звезда врло добра и у Москви, ЦСКА до победе тек у финишу

Одиграла је екипа Дејана Радоњића још један добар меч, али није имала снаге да издржи у истом ритму до самог краја
ЦСКА Москва – Црвена звезда 78:76 (17:21, 25:21, 15:15, 21:19)
ЦСКА: Лундберг 8, Боломбој 11, Хоменко, Уков 3, Ивлев, Хекет 2, Антонов 3, Војтман 12, Клајбурн 18, Лопатин, Курбанов 5, Швед 16.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гушић, Лазаревић 2, Волтерс 16, Ускоковић, Давидовац 2, Митровић 4, Калинић 14, Добрић 10, Холинс 5, Симоновић 2, Ивановић 10, Кузмић 14.

Повела је Црвена звезда по први пут у четвртом минуту утакмице, поенима Волтерса (6:5), а после неколико промена вођства, црвено-бели су се серијом Добрића одлепили на „плус три” (14:11).

До краја првог квартала Београђани су задржали разлику, коју су почетком друге четвртине и додатно увећали, после тројке Холинса и коша Кузмића (28:23).

Судијска тројка је у тим моментима погурала Московљане, избацила је Звезду из бонуса, аа ЦСКа је то потом зналачки користио.

Домаћин је изједначио три минута пред одлазак на полувреме (32:32), а кад је Клајбурн погодио тројку по први пут после дужег времена ЦСКА је и повео (40:39).

Није Звезда одустајала од своје игре, и напад је у тим моментима био на високом нивоу, а уз мало среће у последњим тренуцима полувремена лопта је дошла до Волтерса, који је погодио отворену тројку (42:42).

Сјајно је Звезда почела у трећој четвртини, стекла је и седам поена разлике (50:43). Али, ЦСКА је велики тим, са огромним нападачким потенцијалом, па су Московљани брзо смањили разлику (52:51).

Следио је сјајан одговор Звезде, Ивановић је погодио важну тројку, али је узвратио Клајбурн на исти начин (55:54). До краја ове четвртине Швед је погодио тројку са звуком сирене за ново изједначење (57:57).

На старту последњег квартала иза линије 6,75 и то преко руке погодио је и Клајбурн (60:57). Тројке су биле главно оружје Московљана, погодио је и Војтман, потом је Швед лагано реализовао контру (65:59), за тајм-аут Радоњића.

Водили су домаћи и са максималних “плус осам” (67:59), но Звезда се није предавала. Волтерс и Калинић су тројкама натерали Итудиса на тајм-аут, на пет и по минута пре краја меча (69:65).

Одбранила је Звезда следећи напад, а потом је Волтерс додатно смањио разлику, Кузмић је потом закуцао а Волтерс украденом лоптом и новим кошем донео прекрет (71:69).

Одговорио је Лундберг сјајним нападом, потом је Швед погодио отворену тројку, ЦСКА је брзо вратио разлику, па је Радоњић на нешто више од два минута пре краја меча затражио тајм-аут (76:71).

Испоставило се да Црвена звезда за нови повратак у меч није имала снаге, ЦСКА је на суви квалитет дошао до трећег тријумфа у Евролиги.