Црвено-бели испустили 13 разлике из првог дела и са само четири поена у завршној деоници трасирали себи нови губитак

Жалгирис – Црвена звезда 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4)

ЖАЛГИРИС: Вокап 6 (7 ас), Лекавичијус 6, Хејс 16 (5 ск, 3 ас), Јанкунас 4, Милакнис, Гебен 2, Рубит 15 (8 ск), Јокубаитис, Вастуриа, Григонис 17 (6 ас, 3 ск), Ловерњ 9 (5 ск).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волден, Лојд 16, Ускоковић 9, Давидовац 5 (5 ас), Лазић 2, Раданов, Добрић 8 (5 ск), Симоновић 16, Јагодић-Куриџа 4, Симанић, Кузмић 2 (5 ск).

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Каунасу од екипе Желгириса са 62:75 (26:22, 18:18, 14:20, 4:15), у одложеном мечу 24. кола Евролиге.

Звезда је уписала 18. пораз у Евролиги, уз седам победе, док Жалгирис сада има 14 победа и 11 пораза.

Кошаркаши Звезде у петак гостују Басконији, док Жалгирис дан раније иде у госте Реал Мадриду.

Друго полувреме, тачније шест и по минута без коша у четвртом периоду поништили су залиху од 13 поена Звезде из друге четвртине, у којој је постигла само 4 поена и трасила себи пут у нови пораз. Телеграфски: два лица нашег тима, сигурно и пад концентрације у смањеној ротацији, без четворице болесних играча и Волденом који је остао на клупи.

Звезда је добро почела, одговарала Жалгирису, 2:2, 5:5, а онда је искористила трећу прилику да продором Алексе Ускоковића поведе 7:6. Кратко јер је расположени Најџел Хејс осмим поеном донео 10:7 за иницијативу домаћина.

Телевизијски тајм аут, после пет минута догодио се при резултату 12:9, два пута су црвено-бели промашили тројке за изједначење. Уследио је интервал игре кош за кош, после Марка Јагодића Куриџе и Џордан Лојд се побринуо да Зелени не одмакну, а из контре Марка Симоновића

Звезда је други пут повела, а онда тројком повременог капитена наше репрезентације и повела 18:16. Изједначио је незадрживи Хејс, али је Огњен Добрић са полудистанце још једном тиму из Београда донео +2. После изједначења Лекавичијуса Симоновић је са још две тројке 26:22 поставио и највећу дистанцу у првој четвртини.

Симоновић је новом тројком, реализацијом слободних бацања убацио 11 узастопних поена и подигао разлику на +7, да би се Дејан Давидовац придружио новом стрелом ван 6,75 и Звезда је у 12. минуту имала двоцифрену разлику 32:22. Црвено-бели су изгледали  одлично, напади су били осмишљени, први пас ишао би у рекет, после чега би уследило додавање на периферију и прецизан шут.

Такав концепт донео је великих +13, Добрић је убацио тројку, серија нашег тима за четири минута била је 12:0. Јагодић Куриџа и Лојд су се придружили, а први пут кад је после тројке Григониса Жалгирис спустио разлику на девет поена, Дејан Радоњић је реаговао тајм аутом. Био је 15. минут, до тада није било разлога за саветовање.

Зелени су дошли до даха после неколико промашаја Звезде из отворених позиција (Лојд), тако да је после примљених узастопних тројки Радоњић поново морао да позове играче на клупу. Резултат је био 35:39, минут 18, а тим Аустријанца Мартина Шилера ухватио је прикључак захваљујући разиграном Григонису. Лојд је играо сам и промашивао – Радоњић га је извео из игре.

Тројка Ускоковића вратила је стабилност гостима, био је видљив пад концентрације који се очитовао у слабом заграђивању коша. На одмор се отишло са 44:40 за Звезду, мало ко је то очекивао, али суфицит од 13 поена се истопио.

Поглед на статистику је говорио о изједначености, домаћин је  имао два индексна поена више 51:49, оба тима шутирала су са високим процентима, Звезда је погодила три тројке више 7 од 15. Најефикаснији актер Симоновић (16), најкориснији Хејс (15).

Ускоковић је продором отворио други део 46:40. Погодио је и Бранко Лазић, није се дала Звезда. Ускоковић је још једном пробио, али су Зелени знатно подигли ниво агресивности – Давидовац прави фаул у нападу. Григонис је тројком изједначио, играо се 25. минут, Звезда је већ изашла из бонуса.

И Добрић губи лопту, Григонис враћа предност Жалгирису 52:50. Греши и Раданов, погађа Хејс и већ је 55:50, Радоњић сече тајм аутом, његов тим изгубио је конце. Звезда је пет минута била без поена, пре него што је Добрић тројком прекинуо сушу. Раданов је промашио зицер за изједначење, Ловерњ три од четири бацања, Лојд погађа за -2.

Рубит са шест поена диже на +8, Звезда је без коша била шест и по минута и Жалгирис тада стиче одлучујућу предност.